Oled kahekümnendates eluaastates? Peaksid kohe hakkama säästma 8 asja jaoks

 (6)
Oled kahekümnendates eluaastates? Peaksid kohe hakkama säästma 8 asja jaoks
Foto: Pexels

Need on loomulikult asjad, mille jaoks peaks igas vanuses inimene püüdma raha kõrvale panna, aga eriti oluline on see kahekümnendates eluaastates noorte jaoks, sest nad on just alles oma elu peale läinud ning sääste ei ole väga palju kogunenud.

Mille jaoks siis peaks koguma? Sa ei pea tegema nende kaheksa asja jaoks eraldi fonde, aga iga kord, kui sa paned raha kõrvale, võid sa enam-vähem mõelda, mille jaoks see on. Kui sa aga arvad, et säästmine on mõttetu ja raha kogumine ebavajalik, siis ehk muudad oma arvamust peale selle nimekirja lugemist ja saad aru, et need on siiski väga vajalikud asjad, ilma milleta on keeruline hakkama saada.

1. Tuleviku jaoks üleüldiselt

2. Tulevase äri või ülikooli jaoks, kui soovid minna edasi õppima näiteks välismaale

3. Hädavajaliku jaoks. Äkki oled sa prillikandja. Mida sa teed siis, kui su prillid lähevad äkitselt katki? Kas sul on kuskilt kohe võtta mitusada eurot?

4. Hobide jaoks

5. Oma kodu jaoks

6. Pere jaoks

7. Töö jaoks. Ehk et isegi kui sa käid praegu tööl, võib alati juhtuda, et sind koondatakse ootamatult. Siis oleks hea, kui sul on selleks puhuks pandud kõrvale nii palju raha, et sa saad uut tööd otsides normaalselt mõni kuu elatud.

Seotud lood:

8. Reisimise jaoks

Allikas: The Everygirl