Otsustasid sel aastal päriselt ka raha säästma hakata? Jagame sinuga nippe, kuidas perele eelarvetabel luua

 (3)
Otsustasid sel aastal päriselt ka raha säästma hakata? Jagame sinuga nippe, kuidas perele eelarvetabel luua
Foto: Melissa Walker Horn/Unsplash

Kui sinu uusaastalubaduseks oli sel aastal teha oma rahaasjad korda ja lõpuks ometi ka pisut kõrvale panna, siis need Nipiraamatus jagatud eelarvetabeli loomise nõksud tulevad ka sulle kohe kindlasti kasuks.

1. Pane kirja sissetulekud: palk, pension, toetus, rent jms

2. Pane kirja kulutused: majapidamiskulud (üür, küte, elekter, vesi, telefon, internet, sisustus jms), toit (toiduained, lõuna tööl, alkohol, tubakatooted), vaba aeg (hobid, sport, reisimine, õppemaks, raamatud, üritused), transport (autoliising, kindlustused, parkimine, kütus, autohooldus, ühistransport), isiklikud kulud (riided, jalatsid, tervise- ja iluteenused), ravikulud (ravimid, visiiditasud, hambaarst), lapsed (õppemaks, õppevahendid, riided, mänguasjad, trennid, lapsehoid), finantsteenused (õppemaks, laenud, järelmaks, kindlustus), muud kulud ( kingitused, lemmikloomad jms)

3. Sea eesmärgid: kõige tähtsam võiks olla võlgades vabanemine, aga säästa ka iga kuu kindel summa, et aasta lõpus anda endale üle tubli säästja auhinnaraha.

4. Vali eelarve ja pidamise viis: 50/20/30 (jaga oma raha protsentuaalselt: 50% vajadustele, 20% säästud ja võlad, 30% soovid), ümbrikupalk (pane ümbrikusse konkreetne summa sularaha, mille võid kuu jooksul ära kulutada), traditsiooniline (kulutad iga euro kindlale asjale, nii et kuu lõpus jääb ikkagi kätte raha, mida säästa)

Seotud lood:

5. Ole järjekindel ja jälgi eelarvest kinnipidamist

Loe pikemalt säästmise kohta värskest jaanuarikuu Nipiraamatust.