Uusaastalubadused rahakotile, et olla majanduslikult edukam!

 (4)
Euroraha
Mediaanpalk on aastaga tõusnud.Foto: Sven Arbet

Tarbijaveebi minuraha.ee toimetaja Heli lehtsaar ütleb ajakirjas Naised, et üks uusaastalubadustest võiks olla ka oma rahaasjade parem korraldamine.

Kindlasti tahab igaüks, et 2014. aasta tuleks majanduslikult edukam kui mullune. Siin on mõningad näited, milliseid lubadusi enda rahakotile tuua.

Suurendan sissetulekut. Mõtle läbi, kuidas seda saavutada, kas sul on võimalik lisatööd teha või peaksid hoopis töökohta vahetama?

Vähendan kulutusi.
Kulude kokkutõmbamisest võib samuti saada eraldi eesmärk — peale oma tarbimisharjumustele kriitilise pilgu heitmise vaata üle ka oma teenustelepingud, alustades telefonioperaatorist ja lõpetades panga- ja kindlustuslepingutega.

Vaatan üle oma pangalepingud.Võib-olla on sul sõlmitud kasutuid lisateenuseid, nagu tasuline SMS-teavitus, kui kontole raha laekub, või on sul kolm pangakaarti, millest tegelikult kasutad ainult ühte, kuid kõigi eest tuleb maksta igakuist hooldustasu?

Alustan säästmist.
Kuigi soovitatakse säästa vähemalt 5-10% oma igakuisest netosissetulekust, polegi ehk säästmise alustamisel niivõrd oluline, kui palju sa kõrvale paned - peaasi on regulaarse säästmisharjumuse tekkimine.

Loe rohkem ajakirja Naised värskest numbrist!