Kavatsed abielludes oma perekonnanime alles jätta? Loe, kuidas teised inimesed teie abielust seetõttu mõelda võivad

 (9)
Kavatsed abielludes oma perekonnanime alles jätta? Loe, kuidas teised inimesed teie abielust seetõttu mõelda võivad
Foto: Allef Vinicius/Unsplash

Aina enam otsustavad naised jätta pärast abiellumist alles oma perekonnanime eirates sellega levinud traditsiooni, mille kohaselt peaksid naised võtma abielludes hoopis oma mehe nime.

Kuigi tegemist on väga isikliku otsustega, tuleb välja, et see mõjutab sind ümbritsevaid inimesi — eriti seda, kuidas nad teie suhet hindavad.

Värske uuring leidis, et inimesed arvavad, et naised, kes otsustavad oma perekonnanime pärast abiellumist alles jätta, omavad suhtes rohkem autoriteeti. See aga mõjutab seda, kuidas inimesed näevad ka abikaasat.

Mehi, kelle naised jätavad oma perekonnanimed alles, nähakse vähem maskuliinsetena, tõestab uuringutulemus. Nad paistsid hoopis “alistunud”, “naiselikud”, “hoolivad”, “mõistvad” ja “ujedad”.

“Seega, naiste otsus mõjutab seda, kuidas nähakse nende mehi ja ka seda, kuidas suhtes on võim jagatud,” kinnitab uuringu juht Rachael Robnett.

Loomulikult ei tähenda see, et naised ei tohikski nüüd oma perekonnanime alles jätta, aga see tõestab taaskord, kui pikk tee on veel minna selleni, et saaksime need vanamoodsad kombed selja taha jätta.

Allikas: Good Housekeeping