Lugejad: naised võiks abielludes jätta kaks perekonnanime

 (37)
Lugejad: naised võiks abielludes jätta kaks perekonnanime
Foto: Martin Dremljuga, Weekend.ee

Kahe perekonnanime kandmine on saanud üha populaarsemaks. Näeme seda nii ülemaailmsete kuulsuste seas (Angelina Jolie-Pitt, Courteney Cox-Arquette) kui siinsamas Eestis (Vilja Savisaar-Toomast, Ines Karu-Salo). Uurisime naistelt, kas nad jätavad abielludes endale neiupõlvenime või võtavad mehe nime.

Väga paljud kommenteerijad olid ühisel arvamusel, et naine võiks oma nime alles jätta ja mehe oma lihtsalt juurde lisada.

Ka Naisteka lugejad nõustusid, et selline variant on igati sobilik, kui naine tahab avaldada austust ka enda neiupõlvenimele.

“Meil on mõne kuu pärast pulmad ja minust saab topeltnimega proua — esiteks on väga kahju oma imeilusat neiupõlvenime kaotada, teiseks tahaks ikkagi kogu perekonnale ühist nime, sellest siis mehe perekonnanimi,” arutleb üks kommenteerija.

Ka kommenteerija Eva nõustub, et tema teeks kompromissi ja paneks sidekriipsu järele oma mehe nime.

Segapundar kirjutab: “Abiellun varsti ja võtan mehe nime juurde, samuti topeltnimega siis.”

“Mina võtaksin abielludes ka mehe nime enda omale lisaks,” kirjutab üks naine, “ennekõike seetõttu, et laps on isa perekonnanimega ja tahaksin olla ka nime poolest oma lapsega seotud.”

Nende naiste arvamusega nõustusid ka paljud teised. Paistab, et kahe nime jätmine on saanud sama elementaarseks kui kunagine kindel mehe nime võtmine. Mis puutub lastesse, siis need kannavad emma-kumma vanema perekonnanime