Nii leiad kvaliteetse abielusõrmuse

 (27)
Nii leiad kvaliteetse abielusõrmuse
Foto: Ilmar Saabas

Abielusõrmus ja kihlasõrmus on ühed väheseid ehteid, mida kantakse aastakümneid. Et aga pulma- või kihluspäeval sõrme pandud ehe võiks kuldpulmapäevalgi laitmatu välja näha, on vaja teada mõnda fakti, millest ehtemüüjad tavaliselt rääkida ei taha või ei oskagi.

Kvaliteetsele ehtele pole graveeritud ainult kullaproov või karaadid, vaid ka märge tootja kohta, vastasel juhul on põhjust kahelda ehte kvaliteedis. Mõeldamatu on õõnesmaterjalist abielusõrmus ning spetsialistid ei soovita ka peenikest sõrmust — need võivad juba paarinädalasel kandmisel esialgse kuju kaotada.

Huvi tasub tunda veel valmistamise tehnoloogia kohta: Aasia riikides tehastes valmistatud sõrmused on kaunistatud sillerdava ja laseriga graveeritud mustriga, kuid see kulub kuni aasta jooksul ning ebaühtlaselt hõõrdunud mustrit on võimatu taastada. Ettevaatlik tuleb olla nendegi sõrmuste suhtes, mis on valmistatud mitme faasi kaudu: näiteks poolfabrikaat-võrule on kullassepp ise paigaldanud kivid ning see on lõpuni viimistlemata ehk poleerimata ja ainult kullatud, siis kulub ja kriimub see kiiresti.

Kõige turvalisem on tellida sõrmus kunstnikult või tuntud Euroopa tootjalt — saate nimega ja sertifikaadiga kindlustatud sõrmuse.

Refereeritud ajakirja Meie Pere eriväljaandest Peod ja pulmad