12 asja, mida pead teadma, kui sa ei saa orgasmi

 (44)
Nr 1 - sul ei ole midagi viga!
12 asja, mida pead teadma, kui sa ei saa orgasmi
Pilt on illustreerivPanthermedia, Scanpix

Kui sa just ei soovi rasedaks jääda, on haripunkti saavutamine mõlema sekspartneri eesmärgiks. See on täiesti loogiline. Kuid see mõtteviis, nii egalitaarne kui tahes, kätkeb probleemidepundart.

Ühest küljest võib nii pinevalt sihtmärgile keskendudes sageli ununeda teekonna nautimine. Teisest küljest ei ole liiga paljud naised mitte kunagi jõudnud orgasmini, partneriga või üleüldse. Nii et mida see orgasmikeskne perspektiiv tähendab nende seksuaalelude jaoks?

Cosmo Happy Hour podcasti toimetaja Elisa Benson arutas mõnikord tabu all olevat naiste orgasmi teemat endise seksi- ja suhetekolumni toimetaja Emma Barkeriga. Toimetajatega liitus Lisa, 27 — naine, kes pole kunagi orgasmi saanud, eriarst ja seksuoloog dr. Rachel Ross ja seksterapeut Vanessa Marin.

1. Mõned naised nagu Lisa ei saa kunagi orgasmi ja kõik. „Me avaldasime mõned aastad tagasi sellel teemal Cosmopolitan.com lehel mahuka artikli, pealkirjaga „Orgasmidefitsiit“, ütles Benson. „Üks täiendav asi, mida me selles loos avastasime, oli see, et mõned paarisuhtes olevad naised võivad haripunkti saada üksinda, kuid mitte kunagi koos oma partneriga.“ Cosmopolitani 2015. aasta aprillinumbris avaldatud uurimus peegeldas neid järeldusi: kaheksa protsenti naistest vanuses 25-29, võrrelduna 16 protsendiga 18-24 aastastega, teatasid, et pole kunagi orgasmi saanud.

Seotud lood:

2. On endiselt palju, mida me ei tea ja teemakohaste uuringute vähesus võib osaliselt süüdi olla. „Arstid suhtuvad umbes nagu — kas see on siis eluohtlik?“ ütleb Barker. Ja kuna see pole, ei ole arstidel tihti vastuseid, mida naised otsivad. See on põhjus, miks naised pöörduvad Cosmo poole. „Selline uuring nõuab palju aega ja raha,“ lisab Barker. Aega ja raha, mida mõned arstid pigem kasutaksid uurimusteks, mis teeniksid neile laialdast tunnustust ning millel (neile tundub) oleks maailmale suurem mõju. Saadaloleva info vähesus soodustab üksindajäetusetunnet ning naised pelgavad otsida vajalikke allikaid. Kuid kuidas oleks igakordse orgasmi saamise kreemi leiutamisega? „See oleks elupäästja,“ naljatab Benson.

3. Ei, mitte iga naine, kes orgasmi ei saa, ei taju seda maailmalõpuna. „Selleks hetkeks on see täitsa normaalne. Ma ei oota seda või arva, et see juhtuks,“ ütleb Lisa. „Ma seksin ikkagi, ma naudin seksi.“

4. Paljud naised teesklevad seda, mitmetel erinevatel põhjustel. Kahjuks tunnistas 67% 2015. aasta aprilli uurimusele vastajatest, et nad on orgasmi teeselnud. Nendest 97 protsenti tegid seda oma kaaslase tunnete säästmiseks, seksi kiiremaks lõppemiseks või mõlemal põhjusel. Lisa pole kunagi orgasmi saamist teeselnud, kuid ta peab aeg-ajalt üliagaraid mehi peatama. „Mõnikord peavad mehed seda väljakutseks,“ ütleb ta. „Siis see kestab umbes nagu kaks tundi ja ma ütlen, et okei, seda lihtsalt ei juhtu.“

5. Seks võib ka orgasmita imeline olla. „See pole midagi, mida ma tunneks oma elust puuduvat,“ ütleb Lisa. „See on normaalne, ma ei pinguta täiest väest selle saamiseks.“ Samuti ei tunne ta vajadust masturbeerida, sest orgasmi mitte saamine ei näi talle probleem. Dr Ross nõustub, ta ütleb sageli patsientidele, et orgasm on ülehinnatud. Mõned naised ei jõua kunagi suure O-ni, aga sa võid seksi sellest hoolimata nautida. Nagu Lisa.

6. Sinu orgasm (või selle puudmine) võib olla mõjutatud paljudest asjadest. „Kas see on vaimne, emotsionaalne või füüsiline probleem, on tuum selles, et sinuga pole valesti midagi sellist, mida ei annaks parandada,“ ütleb Benson. Orgasmini mitte jõudmine on teemaks paljudele naistele ja see ei tähenda, et nad KUNAGI seda ei saavuta. Üks levinud viga on niivõrd keskenduda orgasmi saamisele, et unustad protsessi nautida. Sellel on vastupidine efekt ja tõenäoliselt takistab sul lõpetamist, ütleb dr Ross... ja naised igal pool.

7. Kui sa seda juba ei tee, peaksid proovima eneserahuldamist, sest enda keha — ja kliitori — tundmine suurendab tohult tõenäosust partneriga orgasmi saada. Kui kliitori stimulatsioon üksinda ei tööta, võid erutuse suurendamiseks kõhuli pöörata või kaaluda vibraatori ostmist. Kõik on katseeksitusmeetod.

8. Kommunikatsioon on lõpule jõudmise võti. Juhenda oma partnerit täpsete instruktsioonidega: „Meestele tavaliselt meeldib olla suunatud. Ma pean silmas, et kui ütled neile, mida teha, võidad ja skoorid sina,“ ütleb dr. Ross. „Kui sa ei suuda seda välja öelda, tõmba nad endale lähemale ja juhi sinna, kus sa tahad, et nad oleksid,“ lisab ta. Valeinfo naiste orgasmi kohta võib partneriga kliimaksini jõudmist raskendada. „Me ei räägi ühiskonnas naiste orgasmist väga avatult,“ ütleb Marin. „On palju mehi, kellel on head kavatsused ja tahavad olla head partnerid, aga neil on samuti palju valeinfot. Või olid neil varem partnerid, kes alati teesklesid, seega arvavad nad, et teevad kõike õigesti.“

9. Arstimid võivad su orgasmiga jamada. Kui võtad antidepressante või ärevusevastaseid tablette, võivad need su kliimaksi seisata või takistada sind üldse erutumast. Kui seks on su elu oluline osa ja sa oled oma vähenenud libiido tõttu endast väljas, soovitab dr. Ross pöörduda loodusraviarsti poole. Tähtis on leida endale sobivaim meetod.

10. Ära karda seksiterapeudi poole pöörduda. Kuidas sa tead, millal on õige aeg professionaalilt abi paluda? Dr. Ross pakub: „Orgasmiasjaga on nii, et kui see jõuab sinnani, et see on su sekselu hävitanud, su mõtted hõivanud, pead sa juba enda rahustuseks abi otsima.“

11. Aga sa EI PEA terapeudiga silmast silma kohtuma. Internetis on saadaval programmid nagu Marin’s Finishing School, nii et saad kliimaksini jõudmisest kõike õppida kordagi õue minemata. „Ma saan aru, et kabinetti minek ja täiesti võõrale inimesele oma elu kõige intiimsemaid detaile rääkida on pelutav,“ ütleb Marin. Võid ka proovida äppe nagu OMGYES. Isegi Emma Watson on selle õppimistööriista fänn.

12. Sa võid saavutada kontrolli oma orgasmi üle. Marin viitab uskumusele, et „orgasm peaks lihtsalt ise juhtuma“ kui levinud seosele orgasmiraskusega naiste vahel. „Paljud naised arvavad, et orgasm on nagu aevastamine — su keha lihtsalt olemuslikult teab, kuidas seda täiesti sekkumata teha,“ ütleb Marin. „Orgasm on nagu oskus. See on midagi, mida pead õppima, harjutama, välja mõtlema, kuidas see töötab. Kui sul on raske orgasmi saada, pole asi kohe kindlasti selles, et sul on midagi viga või sa ei ole kunagi võimeline orgasmi saama, sa pead lihtsalt endale õppimiseks võimaluse andma.“