Huvitavaid fakte voodielust ja suguhaigustest

 (21)
Huvitavaid fakte voodielust ja suguhaigustest
Delfi lugeja foto

Seks on osa seksuaalsusest. Selle abil võid sa rahuldada oma seksuaalseid vajadusi, aga ka hoida tasakaalus loomulikku seksuaalsust ning muidugi paljuneda. Teisalt võib seks olla ka hetkeline kiremöll, pelgalt seksijanu kustutamine. Ja seks on täis vahvaid fakte. Näiteks selliseid.

Miks me seksime?
Ennekõike ikka selleks, et rahuldust saada, kuid kindlasti ka soo jätkamise pärast. Guinnessi rekorditeraamatu andmeil on selle viimase pärast seksinud kõige enam üks Maroko keiser: mehel oli teadaolevalt vähemalt 342 tütart ja 525 poega. Mõned ürikud on väitnud isegi, et tal olnud koguni 700 poega.

Peenise suurus
USAs on mõõdetud peeniste pikkus vahemikus 13-15 sentimeetrit. Naabritel soomlastel on aga nende popima telekanali andmeil keskmine tulemus 13,52 sentimeetrit. Ja eestlastel …

Vajab … abi
Umbes viis protsenti 40-aastastest ja 15-25 protsenti 65-aastastest meestest vajavad erektsiooniprobleemide tõttu pisut abi või eraldi eelmängu.

Süütuse kaotamine
Arvet on peetud Ameerikas: poisid kaotavad süütuse keskmiselt 16,9-aastaselt ja tüdrukud 17,4-aastaselt.

Abieluvoodi või eraldi magamistoad
Üks kümnest abielupaarist kasutab abieluvoodi asemel eraldi magamistube.

Iga vahekorraga orgasm?
Ligi 75 protsenti meestest jõuab iga vahekorraga orgasmini. Naistel nii hästi ei lähe: iga ühte ajal jõuab orgasmini vaid veidi alla kolmandiku naistest.

Seotud lood:

Partnerite arv
Ühe taolise küsitluse põhjal on 20-59-aastastel meestel olnud keskmiselt 7 sekspartnerit. Naised on seksinud samas vanusevahes aga keskmiselt nelja partneriga.

Suguhaigused üllatavad
Centers for Disease Control and Prevention on oma aastaaruandes tõdenud: juba pooled seksuaalselt aktiivsetest meestest ja naistest on mingil eluperioodil nakatunud papilloomviirusega.