Karm tõsiasi: need sageli esinevad terviseprobleemid võivad kaotada sinu seksiisu täielikult ja mõjuda halvasti ka su armuelule

 (3)
Karm tõsiasi: need sageli esinevad terviseprobleemid võivad kaotada sinu seksiisu täielikult ja mõjuda halvasti ka su armuelule
Foto: Daria Nepriakhina/Unsplash

Pikaajaline tervisehäda teeb su ilmselt murelikuks ja võib röövida seksiisu. Tervis Pluss avaldab, millistel haigustel on roll ka sinu libiido mõjutamisel.

1. Diabeediga kaasnev kõrge veresuhkrutase kahjustab ajapikku veresooni ja närve, mistõttu halveneb verevarustus ka intiimsetes piirkondades ning naistel võib kaduda seksiisu, vagiina muutuda kuivaks ja vahekord valulikuks, raske on saada orgasmi.

2. Nagu diabeedigi korral, viivad südameprobleemid veresoonte kahjustuste ja seksiga seotud probleemideni ning samuti võivad libiido vähenemise kaasa tuua mõned vererõhuravimid.

3. Keha ei saa vaimust lahutada ja kui sind kimbutab depressioon, mille osaks on füüsiline jõuetus, tühjusetunne ja tuimus, siis ei teki ka soovi lustida.

4. Vähi diagnoosimise järel on ilmselt seksimõtted viimaste seas, sest tihti toob vähk kaasa pideva valu, kemoteraapia põhjustab mõõtmatut väsimustunnet, hormoonteraapia nullib seksiisu.

5. Kroonilise valu korral on ainuüksi seksist mõeldagi raske ning ka valuvaigistid mõjutavad närvisüsteemi ja seetõttu võib seksiisu kahaneda.

Loe pikemalt märtsikuu Tervis Plussist.