Sibul kloostris keelatudErutava efektiga toidul on huvitaval kombel ka raviv efekt. Näiteks ühel kõige tugevamal afrodisiaagil, sibulal (ega asjata pole see kloostrites keelatud) on ka “loodusliku aspiriini” kuulsus: kuum sibulamahl aitab palaviku ning luuvalu puhul.
Petersell tugevdab füüsist ja annab hingejõudu. Muistses Roomas anti seda enne lahingut gladiaatoritele. Neil, kes armastavad soojendada oma kohtumisi jookidega, oleks kasulik teada, et mesi ja spargel mitte ainult ei lisa kirge, vaid aitavad ka pohmelli puhul.
On teaduslikult tõestatud, et enamiku afrodisiaakidena mõjuvate toiduainete toime pole mitte nõidus, vaid võimas vitamiinide lisandumine ning et seksuaalsete võimaluste suurenemise saladus peitub elementaarses keemias.
Esimesena lülitub stressidega piinatud organismis välja suguline funktsioon. Vajalike vitamiinidega toiduained, mis on valmistatud spetsiaalsete retseptide järgi, on aga võimelised kiiresti tagasi andma nii jõu kui ka innustuse.
Tsink ja vitamiinid
Põhilisteks armurõõmude “ehitajateks” peetakse A, B, E ja C-grupi vitamiine. A-vitamiin vastutab suguhormoonide loomise eest, seda leidub hulgaliselt maksas, porgandis ja kuivatatud aprikoosides.
B-vitamiini, mis osaleb aktiivselt testosterooni tootmises, leidub maksas, nisuidudes ja, rõõmuks tugevamale poolele, õllepärmis (viimasega ei tohi üle pingutada, muidu võib efekt vastupidine olla).
E-vitamiin, mida leidub päevalilleseemnetes, päevalilleõlis ja mandlites, parandab potentsi ning varustab organismi värske jõuga. Punane pipar, petersell, brokoli ja hurmaa sisaldavad aga rohkesti C-vitamiini, mis tõstab iha ning võimendab orgasmi intensiivsust.
Kodusele kliimale avaldavad mõju ka mikroelemendid. Näiteks võib sagedaseks nõrga erektsiooni põhjuseks olla tsingi vähesus mehe organismis.
Ometi ei tasu meelt heita, selle asemel võiks parem maiustada ingveriga valmistatud sukaadidega ning austritega. Organismile hädavajalikku fosforit sisaldavad homaarid, krabid, trühvlid, õllepärm, kõrvitsa- ja kabatšokiseemned.