Nipid ja nõuanded, mille abil saada seks sujuma

 (56)
Nipid ja nõuanded, mille abil saada seks sujuma
Pilt on illustreerivPanthermedia, Scanpix

KODUTOHTER: Kõige tähtsam hea seksi eeldus asub kahe kõrva vahel. Et paarisuhe, sealhulgas voodielu, sujuks, tuleks enese eest hoolt kanda ja oma kaaslasega arvestada.

Kodutohtri juulikuu teemad
* Karismaatiline ja optimistlik Katrin Karisma
* Miks me oleme paksud?
* Lapsed ja suvised ohud
* Kas kõik puugid on ohtlikud?
* Traksimehest rihmameheks
* Pisiparanduseks kiiret abi apteegist
* Lihtsad harjutused õues
* Õpi viha ohjes hoidma!
* Miks päikesega ei maksa liialdada
* Pane oma nahk särama

Pikaajalises paarisuhtes on võimalik rahuldavat seksuaalelu hoida, kuid eelkõige peab kumbki kandma hoolt oma tervise eest — siis on korras ka seksuaaltervis.

Seksuaalset huvi saab hoida näiteks sellega, et öelda oma kaaslasele, kui hea ta välja näeb ja kui väga partner teda ihaldab. Ja mitte ainult rääkida, vaid ka näidata kogu oma olemise ning käitumisega pühendumist suhtele.

Kauaaegses kooselus sujub seksi tehniline pool tavaliselt hästi, kuid märkamatult kipuvad suguühtest kaduma rõõm ja spontaansus. Et seda ei juhtuks, peavad mõlemad partnerid selle eest hea seisma. Kui aga tekkinud umbsõlmi kahekesi lahti harutada ei anna, on mõistlik abi otsida seksuaalnõustajalt.

Seotud lood:

Mees vajab ka naise abi

Kui mehel on vahel erektsiooniga raskusi, ei tohi naine seda talle ette heita, sest nii läheb asi veel hullemaks: mees kaotab enesekindluse ja suguühe ei pruugigi enam õnnestuda.

Kõigepealt peab hakkama erektsioonihäire põhjust otsima iseendast: mees peaks üle vaatama oma harjumused, sest suitsetamine, liigne alkohol, vähene liikumine ja ülemäärane stress pärsivad elujõudu, sealhulgas võimekust vahekorras olla.

Kui erektsioonihäire kordub sageli, peaks mees minema meestearsti juurde, kes otsustab, kas on tarvis ravimeid või piisab psühhoteraapiast.

Seksivalmiduse suurendamisel ei tasu loota ainult ravimite peale, vaid palju oleneb mehest endast: tuleb loobuda halbadest harjumustest ja püüda kasvõi kehalise trenniga vaimseid pingeid maandada. Loomulikult aitavad sellele kõigele kaasa partneri mõistvus, hellus ja julgustus.

Kui mehel on erektsioonihäired, võib nendest välja kasvada hirm, et naine jätab ta maha ja leiab teise. Seksuaalsust pärsivad ka suured elumuutused: laste lahkumine kodunt, haigused, kriisid, vanemate surm. Voodisse on vaja aega, rahu, kannatlikkust ja mängulisust.

Naise alahinnatud orgasm

Naise orgasmi osa vahekorras on kaua aega alahinnatud, kuid just see annab seksile motivatsiooni.

Kõik naised ei saa orgasmi vahekorras, vaid ise ennast erutades või kui mees teeb talle suuseksi. Kui ühte ajal keerlevad mõtted kogu aeg selle ümber, et naine ei jõuagi orgasmini, peaks nõiaringi katkestama, sest sellest pole kasu kummalegi.

Naine peab oma keha tundma õppima, sest orgasmi saamine on kunst, mida tasub õppida ja harjutada — tuleb olla avali kõigele, mis pakub rahuldust ja on mõnus. Kui naine on varem orgasmi teeselnud, peaks ta vaatama lõpuks tõele näkku ja rääkima partneriga ausalt sellest, mida oleks vaja teha. Vajaduse korral tuleks võtta appi ka oma käed ja fantaasia.

Kuidas mõjutavad seksuaalelu haigused, üleminekuaastad ja elukaaslase truudusetus, loe edasi juulikuu Kodutohtrist.