Piilume riiete alla: delikaatsed aluspesu kandmist puudutavad küsimused, millele kõik vastuseid ihkavad

 (22)
Piilume riiete alla: delikaatsed aluspesu kandmist puudutavad küsimused, millele kõik vastuseid ihkavad
Foto: Lana Abie/Unsplash

Mõned teemad on sõpradekeskis arutamiseks liiga piinlikud. Enamik inimesi ei julge arutada omavahel intiimelu puudutavaid teemasid, seksist aluspesu kandmiseni välja. Kindlasti oled mõlgutanud mõtteid, kas sa võiksid näiteks mitu päeva järjest sama aluspesu kanda, või kas selle kandmine on üldse vajalik. Nüüd saad oma painavatele küsimustele vastused.

Kas sama aluspesu võib kanda mitu päeva järjest?

Kui aluspesu näeb puhas välja ja sul ei ole parasjagu kuupuhastust ega ovulatsiooni, siis ei ole midagi hullu, kui samu aluspükse teist päeva kanda. Kuid kui sul on initiimpiirkonnas nähtavad vigastused või on lihtsalt ebamugav, siis pigem mitte. Sel juhul võib kantud aluspesu infektsioone põhjustada. Samuti kui sa oled trenni teinud ja higistanud, peaks aluspükse vahetama. Higine ja märg keskkond on ideaalne paik bakterite paljunemise jaoks.

Kas aluspesu võib üldse mitte kanda?

Jah, kuid ainult siis, kui sul on korralikud trennipüksid. Kui aga su intiimpiirkond on ärritatud, tasuks ka nende all kanda puhast aluspesu.

Kui palju püksikute paare peaks inimesel olema?

Õige vastus oleneb su elustiilist. Inimesed, kes käivad trennis ja pidudel ja kellel on üleüldiselt rohkem kiire, nendel peaks kõikide erinevate sündmuste jaoks olema erinev aluspesu. Kes aga on rohkem kodusem, sellele peaks piisama umbes kümnest paarist aluspükstest ja kolmest rinnahoidjast.

Seotud lood:

Millal sa peaksid rinnahoidjat kandma ja millal võib rindadel vabalt olla lasta?

Tööl käies võiks ikka rinnhaoidjat kanda, et kõik inimesed ennast mugavalt tunneksid. Kuid suvisel perioodil jalutamas käies võib rinnahoidja koju jätta. Et teised inimesed sind vaadates end ebamugavalt ei tunneks, tasub aga kanda sellist pluusi, mis rindu ega nibusid väga palju ei paljasta.

Kas on normaalne kanda erinevas suuruses rinnahoidjaid?

Jah. Erinevatest riikidest riideid ostes on kõikidel asjadel erinevad numbrid ja selle järgi ei saa rinnahoidjat osta. Ka erinevates poodides võivad need suurused olla teistsugused, mistõttu tasuks alati enne rinnahoidja ostmist seda proovida.

Mis on kõige levinum probleem rinnahoidja ostmisel?

Vale suuruse ostmine. Näiteks, kui kellelegi on suurus 32A rindadest väike, ostetakse suurus 34A, kuid see ei lahenda pitsitamise probleemi. Tegelikult peaks võtma 32B suuruse, sellel on suurem korv.

Miks libisevad rinnahoidja paelad kogu aeg alla?

See vastus on seotud eelmise küsimuse probleemiga. Inimesed ostavad endale liiga suure rinnahoidja, seetõttu hakkavad ka paelad libisema, ükskõik kui palju sa neid ei reguleeriks.

Kas sa võid rinnahoidjaga magada?

Jah, kui sa ennast mugavalt tunned. Aga seda ei tohiks liiga tihti teha, keha peab saama vahepeal vabalt olla. Et rinnahoidjaga magamine toetab neid ja ei lase rindadel oma kuju kaotada, on müüt. Kui sa ikkagi tahad sellega magada, peaks eelistama rinnahoidjat, mis on tehtud võimalikult hingavast materjalist.

Kuidas valida rinnahoidjat, kui su rinnad on asümmeetrilised?

Sel juhul peaks ostma venivast materjalist rinnahoidja. Võib osta ka push-up rinnahoidja, ja suurema rinna jaoks selle sisu lihtsalt eemaldada.

Mis materjalist peaks aluspesu olema? Kas sellel on üldse tähtsust?

Kui sa tahad ennast aluspesu kandes hästi tunda, siis sellel on tõesti tähtsust. Eelistama peaks hingavat materjali ja vältima sünteetikat.

Kas rinnahoidja võib kuivatisse panna?

Ei tohiks, sest see võib rinnahoidja ära rikkuda. Sama kehtib ka eriti pitsilise pesu puhul. Need peaks vabas õhus kuivama.

Allikas: Brightside