Seks ja väike sissetulek: kas rikkad seksivad rohkem?


Seks ja väike sissetulek: kas rikkad seksivad rohkem?
Must Panter

Kõrvalt vaadates tundub, nagu jõukamad inimesed oleksid õnnelikumad. Seks vabastab ajus kolm erinevat neurokemikaali, mis tekitavad kogu keha endale allutava heaolutunde. Ent CNNi uudistepommi kohaselt seksime me kogu ühiskonnana vähem kui kunagi varem.

Kui aastal 2000 ei seksinud hinnanguliselt 18,9 protsenti 18–24 aasta vanustest meestest, siis aastal 2018 on see number kasvanud juba 30,9 protsendini. Seda me juba teame, et mida vanemaks me saame, seda vähem seksi meie argielus on. Naised vanuses 25–34 aastat kannatavad samasuguse seksipõua käes.

Miks me vähem seksime?

Kui suur tegu süütuse kaotamise näol on tehtud, siis hakkavad rolli mängima teised faktorid. Lääne ühiskonnas on täiskasvanuks saamine ja püsisuhete loomine võrreldes näiteks Aasiaga tublisti edasi lükkunud. Kui 1960ndatel abiellusid naised keskmiselt 20- ja mehed 23-aastaselt, siis praeguseks tehakse seda pea kümme aastat vanemana. Lapsepõlve pikendatakse koolis käimise ja mugavalt vanemate juures elamisega. Olgem ausad, vanemate katuse all on keeruline vürtsikat suguelu elada. Kogu ühiskonnana oleme me täiskasvanuks saamise edasi lükanud. Elame kauem kodus, hakkame hiljem tööl käima ja ise enda arveid maksma.

Mis seos on sissetulekul ja seksimisel?

Analüütikud võtsid luubi alla 4000 meest ja 5000 naist ning uurisid nende seksimise sagedust ja sissetulekut. Selgelt joonistus välja, et eriti mehed, kellel ei olnud üldse töökohta või kes teenisid keskmisest vähem, seksisid ka oluliselt vähem. Pea kolmandik meestest kannatas seksipõua käes. Naiste puhul ei mõjutanud sissetulek nende seksuaalseid naudinguid nii tugevalt.

Seotud lood:

Mehed defineerivad end oma töö kaudu. Kui küsida naiselt, kes ta on, siis on vastuseks reeglina tema nimi. Kui sama küsimust mehelt küsida, saad vastuseks, millega ta tegeleb. Kui mehel pole tööd või ta pole oma sissetulekuga rahul, on tema enesehinnang madalam. See aga omakorda mõjutab tema libiidot. COVID-19 on maailma majandust tugevalt raputanud. USAs on töötuse määr hüppeliselt kasvanud. Kui veel veebruaris olid tööandjad hädas tublide käsilaste leidmisega ja pidevalt oli turul ligi 3 miljonit vaba töökohta, siis nüüdseks on töötuse määr tõusnud 7,9 protsendini. Ka Eestis on töötuse määr üle 7 protsendi. Seks on hea tervise üks alustaladest ja meid ootab ees seksipõuast võimendatud tervishoiusüsteemi koormamine.

Ajastul, mil me kõik veedame ebaproportsionaalselt palju aega ekraanide taga, sisustame me oma vaba aja tühja-tähjaga, selle asemel, et kallimale tähelepanu pöörata. Seksimiseks ei pea jõukas olema ja naised ei himusta mehi nende raha pärast rohkem. Inimene piirab oma naudinguid ikka ise. Seda ei tee raha. Me istume Facebookis, Instagramis või vaatame Netflixi, selle asemel, et oma kallimaga hullata. 46 protsenti alla 40-aastastest meestest vaatab pornot suisa iga nädal, see olukord on saanud uueks normaalsuseks.

Kuidas seksipõuast välja murda?

Kõik algab enesega rahulolust. See, et sissetulek ei ole nii suur, kui meeldiks, ei tähenda, et flirtida ei tohi ja peab tsölibaati pidama. Seksuaalne energia püsib elus, kui me eneserahuldusega aktiivselt edasi tegeleme. Positiivse boonusena püsime tänu orgasmidele ka tervemad.

Masturbaatorid pakuvad meestele vaheldust, mis tüdruksõbra puudumisel muidu kättesaamatuks jääks. Kaasaegsed masturbaatorid on autentse tundega ning imevad ja vibreerivad nii, nagu mõnigi näitsik seda ei suuda.

PDX Elite autentsed vibreerivad masturbaatoreid

Klassikalised masturbaatorid

Naised vanus 25–34 kannatavad vastassugupoole seksuaalse passiivsuse pärast. On aeg nauding enda kätesse võtta!

Vibraatorid, mis rahuldavad ka nõudlikumaid naisi

Äpiga juhitavad sekslelud:

Leia enda ja oma kallima parimad vallatustesahtli ulakused e-poest ja usalda enamiku arvamust selle kohta, missugused sekslelud täidavad oma eesmärki.

Saadame kõik kaubad diskreetselt pakendatuna ja ilma viiteta pakendi sisule või allikale.

Vallatuid naudinguid!

Sinu,
Must Panter

Miks seksimine nii oluline on?
Sukeldume seksi neuroloogiasse. Seksiga on seotud kolm neurokemikaali.
  • Oksütotsiin – see toimib ajus sideainena nii meeste kui ka naiste puhul, ent mõjutab viimaseid rohkem. Seepärast naudivadki regulaarsemat suguelu need naised, kellel on oma partneriga ka tugev emotsionaalne side. Oksütotsiin tekib, kui teineteise kehasid puudutatakse. See võib olla lihtne kallistus või midagi ulakamat. Sideaine tekitab partneri suhtes usaldust ja janu rohkema järele. Suguühte ajal ujutatakse naise aju oksütotsiiniga üle. Tegemist ei ole lihtsalt emotsiooniga, vaid tugeva ajukeemiaga.
  • Vasopressiin – see neurokemikaal on domineerivam meeste puhul. Vasopressiin vabaneb samuti suguühte ajal ja tekitab meestes iha voodipartnerist elupartneriks saada. Ajukemikaal tekitab ka omanditunde, millega kaasneb armukadedus. Armukadedust peetakse usaldamatuse ja ebakindluse märgiks, ent tegemist on neurokemikaali tekitatud kaitsereaktsiooniga, mis mõjutab eriti mehi. Keda rohkem, keda vähem.
  • Dopamiin – see on n-ö hea tunde kemikaal. Kui me teeme midagi põnevat, siis vabaneb ajus dopamiinitulv, millega kaasneb kõrgendatud meeleolu. Seks on kõige võimsam dopamiini generaator. Paratamatu efektina soovime seda tunnet üha uuesti kogeda ja dopamiiniihalusega kaasnevad sõltuvuslikud käitumismustrid. Sotsiaalmeedia on kaasaegne hea näide, kus postituse laigid vabastavad dopamiini ja motiveerivad uusi postitusi üles panema.
Seksuaalne neurokeemia on inimese tarkvarasse programmeeritud ja tehnoloogia mõjutab meie sotsiaalseid ning seksuaalseid suhteid ja õnnetunnet rohkem kui kunagi varem. Järgmist aastakümmet peetakse tarkvara arengu ajastuks. Sex-tech-tööstus jookseb tehnoloogia arenguga kaasa.