Suhteterapeut selgitab: mis vanusest seks mehi enam nii väga ei huvita? Ja mis hetkel nad üldse enam seksida ei taha?

 (28)
Suhteterapeut selgitab: mis vanusest seks mehi enam nii väga ei huvita? Ja mis hetkel nad üldse enam seksida ei taha?
Foto: Brooke Cagle/Unsplash

Levinud stereotüübi kohaselt on heteroseksuaalses suhtes alati mehed need, kes teevad seksiks esimese sammu. Suhteterapeut Sarah Hunter Murray sõnul ei vasta see aga tõele.

Murray, kes on ka raamatu „Not Always in the Mood: The Science of Men, Sex and Relationships“ autor, sõnab, et meeste pidev valmisolek vahekorda astuda on müüt.

„Ka mehed ei taha vahel seksi,“ sõnab ta. „Kližeedeks kujunenud laused nagu „mitte täna, kallis, mul on peavalu“ seostuvad koheselt naistega, kuid reaalsuses ütlevad neid ka mehed.“

Murray viis läbi uuringu, mille käigus küsitles 200 heteroseksuaalset suhtes olevat meest vanuses 18 kuni 65. Selle ette võtmiseks ajendas teda mõte, et kuigi on normaalne rääkida naiste puhul sellest, kui raske on leida tööl käimise, laste eest hoolitsemise, arvete maksmise ja lisakohustuste kõrvalt aega seksiks, ei mõtle me samamoodi meestest.

Uuringust tuli välja, et meeste puhul ei ole seks enam prioriteediks pärast 40ndat eluaastat. Selleks eluperioodiks on nende jaoks oluline hoopis täisväärtuslik ööuni, et jaksaks hommikul puhanuna ärgata ja lapsed kooli viia.

Murrayt üllatas ka see küsitluse põhjal tehtud avastus, et kui mehed tunnevad end partnerist emotsionaalsest kaugena, ei teki neil seksiisu kuigi lihtsalt. See aga kummutab laialt levinud arvamuse, et meeste jaoks on seks lihtsalt füüsiline vajadus ja tegevus.

Seotud lood:

„Mitmed mehed tunnistasid mulle, et kui neil oli partneriga tüli olnud, mis oli jäänud lahendamata või nad lihtsalt ei tundnud end partneriga nii lähedasena ning side ei olnud kõige tugevam, siis isegi kui naine oli seksiks valmis, mees lihtsalt ei olnud,“ sõnas ta. „Ta lihtsalt ei tundnud seksuaalset iha — selle aluseks pidi olema emotsionaalne lähedus.“

Suhteterapeut lisab, et on oluline mõista vahekorra emotsionaalset ja haavatavat olemust. Seda võib algatada ka juhul kui üks partner lihtsalt tunneb läheduse vajadust. „Meeste jaoks on see viis lasta oma kaitsemüürid alla ja lihtsalt olla nemad ise,“ sõnab ekspert. „See annab tõepoolest võimaluse olla avatud, haavatav, lähedane, seotud ja emotsionaalne.“

Allikas: INSIDER