Teadlased on endas kindlad: rohkelt seksi õnnelikuks ei tee, pigem mõjub see vastupidiselt

 (8)
Naisteka Scanpixi pildid
Pilt on illustreerivFoto: Scanpix

Oled ka kuulnud seda juttu, et seks teeb õnnelikuks? Ameerika teadlased on veendunud, et asi võib tegelikult hoopiski vastupidiselt mõjuda - liialt hullamine muudab õnnetuks, viib libiido alla ja kaotab naudingu.

Uuringus osales 64 abielupaari, kes kõik vanuses 35-65. Paarid jagati kahte gruppi — ühele anti kodutööks rohkem magamistoas hullata, teistele aga juhtnööre ei jagatud. Kõik täitsid oma ülesandeid nagu tublid õpilased ikka, kuid tulemused olid üllatavad. Need, kes oma partneriga rohkem intiimset aega veetsid, muutusid läbi selle kurvemaks. Seksist kadus ka lõbu ning nauding. Teadlased tegid aga selle peale siiski lõpuks järelduse — probleem pole mitte seksis, asi oli selles, et paarid võtsid seda kui “midagi, mida peab ära tegema”. Nii muutuski paaride jaoks ühine meeldiv tegevus ebameeldivaks ja tüütuks kohustuseks.

Positiivse tulemusena leiti siiski salanipp, mis meestel voodis kauem vastu pidada aitab — trenni tuleb minna! Mehed, kes enda tervise ja füüsilise vormi eest hoolt kannavad, jaksavad ka oma naist korralikult rahuldada. Samuti on nende hulgas vähem erektsioonihäiretega indiviide.

Allikas: Daily Mail