Uuring: eestlased loobuksid enne seksist kui mobiilist

 (13)
Avalda arvamust!
Uuring: eestlased loobuksid enne seksist kui mobiilist
Pilt on illustreerivFoto: Jacob Ufkes/Unsplash

Küsitlusfirma Norstat viis läbi uuringu, mille kohaselt on uskumatult palju eestlasi ja eriti noori nõus loobuma pigem nii koduloomast, hambaharjast või seksist kui internetiühendusega nutitelefonist.

Tele2 tellitud tarbijakäitumise uuringu kohaselt loobuks 20 protsenti kuni 24-aastastest seksist ning 16 protsenti annaks pigem ära auto või hambaharja kui nutitelefoni.

Tele2 tootedirektori Katrin Aroni sõnul ei jäta 82 protsenti kuni 16–24-aastastest noortest telefoni maha isegi tualetti või vannituppa minnes ja kasutab seda ka seal regulaarselt.

“Nutitelefon muudab elu mugavamaks ja lõbusamaks, aga ühtlasi võib piiramatult tarbides tekitada sõltuvuskäitumise ilminguid. Näiteks tunnistas neljandik 16–34- aastatest, et nende isiklikud suhted on kannatanud nutitelefoni liigse kasutamise tõttu,” ütles Aron.

Enam kui neljandik noortest tunnistas, et nende suhted ka tööl või koolis on nutiseadme tõttu kannatanud. “Statistiliselt ohustab nutisõltuvus naisi rohkem kui mehi,” kommenteeris Aron.

Uuringu tulemused:

  • 38 protsenti noortest kasutab iga päev nutitelefoni enam kui 3 tundi.
  • 49 protsenti 16–24-aastastest noortest haarab hommikul esimese asjana peale silmade avamist kätte telefoni.
  • Nutiseadme puudumine tekitab 57 protsendile eestlastest närvilisust.
  • 58 protsenti 16–24-aastastest ning 49 protsenti 25–34-aastastest on tundnud, et peaksid oma nutitelefoni kasutust vähendama.
  • 15 protsenti kõigist eestlastest ning 24 protsenti 16–24-aastastest noortest on sattunud telefoni kasutamise tõttu liikluses sõitja või jalakäijana ohtlikku olukorda
Seotud lood:

Tele2 tellitud tarbijakäitumise uuring viidi läbi interneti teel ning küsitlus toimus 2017. aasta oktoobris. Küsitluses osales kokku 500 internetikasutajat, kelle vanus oli vähemalt 16 eluaastat.

Lugeja, kummast sina eelistaksid loobuda, seksist või oma nutitelefonist?