1. Kõik keerleb ümber partneri
a) vestlused — tema valib teemad, tema räägib, tema otsustab, karjub, jonnib, räägib sulle vahele, aga sind kuulata ei viitsi, sest tema mõtted on tähtsamad!
b)kriisid — ainult temal on vahetpidamata raske. Töö on nõme, koolis keeruline, sõbrad lollid, vanemad kiusavad jne. Sa näed, et ta pingutab täiega üle, aga kui midagi ütled või kui sul endal on raske, tõmbab ta sulle täiega vee peale, sest ainult temal on õigus kannatada!
c)su mõtted — suur vahe on selles, kas oled nii armunud, et ei saa teda oma peast välja, ja selles, kui ta on vallutanud kogu su mõistuse negatiivses võtmes. Kui pead igal sammul hoolikalt mõtlema ja pelgama, mida tema sellest arvab või kuidas reageerid, on sul ilmselt aeg sellest suhtest lahkuda.
2. Kõnnid kikivarvul
Normaalne paarisuhe peaks olema rahulik, lõõgastav, positiivne ja kindla teadmisega, et saad oma partnerile kõigest rääkida. Kui pead jälgima iga oma sõna või liigutust ja mõtlema hirmuga, milline võib olla tema reaktsioon, väsitab see sind kohutavalt! Selline suhe on väga mürgine ja kindlasti tõmbab sinust viimsegi energiaraasu välja.
Näited:
- oled närvis, kui pead temaga rääkima, sest kardad, et ta vihastab;
- mõtled kõik oma teod hoolikalt läbi, et teda mitte ärritada;
- kardad, et temale lootma jäädes põhjustad talle liiga suure stressi;
- väldid teatud teemasid, sest tead, et need kutsuvad esile negatiivse reaktsiooni;
- elad hirmus, et isegi väikseim valesamm toob sulle pahanduse kaela.
3. Sul on tunne, et ta kontrollib sind
Heas ja usalduslikus suhtes on mõlemal oma rada käia — teil on erinevad sõbrad, oma rahakott, kõned või sõnumid sõpradelt ei tekita küsimusi ega tülisid jne. Kui ta tunneb vajadust neid aspekte su elus kontrollida ja sind keelata, on see suhe täiesti vale. Sellist käitumist nimetatakse ahistamiseks. Muidugi tunned sa end pidevalt väsinuna, kui pead iga oma liigutuse kohta aru andma või luba küsima.
4. Teineteise seltskonnas viibimine tundub pigem kohustusena
Igal inimesel on aeg-ajalt vaja üksi olla, kuid paarisuhtes olijad peaksid siiski suurema osa ajast tahtma koos olla. Kui sa ei taha oma kallima seltskonnas olla, siis miks üldse koos elada…
Jälgi neid märke:
a) sa loed päevi, mil saaksid üksi olla ja lähed elevile mõttest, et saad temast eemale;
b) pärast nädalavahetust temaga pead ennast pikka aega laadima ja korralikult välja puhkama;
c) teie vestlused väsitavad sind