9 lubadust, mis muudavad su suhte 2019. aastal veelgi tugevamaks


9 lubadust, mis muudavad su suhte 2019. aastal veelgi tugevamaks
Foto: Mattia Lucchin/Unsplash

Nüüd, kui elasite kallimaga üle jõulud ja aastalõpu, väsitava kingituste tegemise ja kirgliku aastavahetussuudluse, on aeg panna ka 2019. aasta suhte eesmärgid paika. Valige üks või miks mitte ka kõik neist lubadustest ja tehke neist selleks aastaks veel üks enda eesmärkidest. Kui 2020. aasta kohale jõuab, võid olla oma elu parimas suhtes ja seda aastavahetussuudlust sa küll kunagi ei unusta!

1. Keskendu positiivsele

Pole mingi saladus, et optimism ja tänulikkus muudavad elu rõõmsamaks, aga lisaks tagavad need sulle ka õnneliku suhte. Kuigi on väga lihtne märgata ja tuua esile seda, mis su partner valesti teeb, muudab see teid vaid õnnetumaks. Seega, kui avastad taas, et keskendud oma kallima vigadele ja asjadele, millega ta hakkama ei saa, proovi mõelda teisiti, koondades oma mõtted hoopis sellele, mida sa tema juures armastad ja kuidas ta sind õnnelikumaks muudab (ta tõi sulle lilli, kui sa ametikõrgendust said, temaga väljas käia on alati väga lõbus ja ta käib koeraga igal hommikul ise õues). Mõtle iga päev vähemalt ühele asjale, mille eest sa talle tänulik oled.

2. Planeerige rohkem kohtinguid

Kui see tundub sinu jaoks liiga keeruline eesmärk, mõtle lihtsalt läbi, mida sõna “kohting” sinu jaoks tähendab. Kohting peaks olema koos veedetud kvaliteetaeg, olgu tegemist siis õhtusöögi, filmi vaatamise või hommikuse tassikese kohviga kohalikus kohvikus. Pange aeg paika ja võtke seda tõsiselt — isegi, kui te olete väsinud või teil pole väga palju raha, tehke ühiselt veedetud ajast prioriteet. See võib tähendada ka seda, et teete kodus koos süüa ja istute samal ajal lauda seda sööma (telefonid ära!) või lähete kahekesi rabasse piknikule. Pane kordade arv paika (näiteks kord või kaks nädalas) ja tehke selle jaoks enda kiiretes graafikutes ruumi.

Seotud lood:

3. Ütle talle, mida sa päriselt vajad

Me teame, kui sa oled kurb või pettunud, ei taha sa alati talle öelda, mida sa tahad, vaid loodad, et ta saab sellest ise aru. Või ei taha lihtsalt paista hädapätakana. Aga reaalsus on, et keegi ei suuda su mõtteid lugeda, olenemata sellest, kui kaua te juba koos olete olnud. Kui tunned, et sul on väärt partner, siis tea, et ta soovib sind lihtsalt õnnelikuks teha. See aga ei tähenda alati, et ta teab, kuidas seda teha. Olgu tegemist siis probleemidega magamistoas, sellega, kuidas sa tahad, et ta sind armastaks või soovid lihtsalt, et ta aitaks sind kodutöödega rohkem, anna talle sellest selgesõnaliselt teada ja kuula ära ka tema argumendid.

4. Rääkige läbi oma ühised eesmärgid

Sel ajal, kui proovid välja mõelda, mida oma eluga peale hakata, leia aega, et rääkida ka oma partneriga läbi, mis teie suhtes sel aastal muutuda võiks. Arvestada ka seda, mida tema soovib ja pange ühised eesmärgid paika, olgu tegemist siis finantsiliste (näiteks kodu sissemaks) või üldine heaolu (panete tund enne magamaminekut ekraanid käest). Selliselt käitudes tunnete end nagu üks tiim.

5. Tehke midagi, mida te kunagi varem teinud ei ole

Kui suhe on muutunud liiga rutiinseks, proovige midagi uut: mägironimist, keraamikatundi või hoopis seda trendikat Tai restorani, mida ammu külastada olete tahtnud. Pisut uusi seiklusi värskendab suhet ja tekitab tunde nagu oleksite alles kokku saanud. Lisaks aitab see teil teineteise kohta midagi uut õppida, rääkimata siis vingetest lugudest ja naljadest, mida juurde saate.

6. Pange puhkuseplaanid paika

Vahet pole, kas olete alles pool aastat koos olnud ja see saab olema teie esimene ühine reis või teie suhe on juba aastaid kestnud, aga puhkamiseks ühist aega pole leidnud, nüüd on aeg see ära teha. Mugavustsoonist väljumine ja koos kvaliteetaja veetmine, muudab teie suhet tugevamaks. Kui te terveks nädalaks või isegi üheks ööks kodust ära minna ei saa, minge näiteks terveks päevaks loodusesse jalutama või avastage mõnda uut vaatamisväärsust. Oluline on veeta koos ühiselt aega ja seda pikemalt kui lihtsalt ühe söögikorra ajal.

7. Aja teda rohkem naerma

Sa oled seda ka enne kuulnud: naer on parim ravim kõige vastu. Aga lisaks sellele on see ka sõpruse üks ülioluline osa ja sõprus mängib suhte puhul väga tähtsat rolli. Teiste sõnadega: naer lahendab kõik probleemid. Ja kui suhte alguses näeme rohkem vaeva, et teist naerma ajada, siis pärast tuhandendat kohtingut hoolime sellest juba vähem. Aga koos naermine muudab teid lähedasemaks, mistõttu ära jaga oma kõige naljakamaid nalju ainult oma kolleegidega, vaid säästa mõni ka oma kallima jaoks. Või vaadake koos mõnda ägedat komöödiat.

8. Öelge rohkem, et te armastate teineteist

Millal sa viimati talle ütlesid, et sa teda armastad? Siis, kui viimati telefonikõne lõpetasite? Kui magama läksite? See on sama oluline nagu füüsiline puudutus ja sa ei saa seda kunagi liiga palju öelda. Ütle need sõnad kõige ootamatutel hetkedel nagu näiteks köögis süüa valmistades, teda kallistades või lihtsalt sõnumi teel keset tavalist tööpäeva.

9. Võtke üks aegunud suhtereegel ja unustage see ära

Vahet pole, kas oled vallaline, käid kohtingutel, teil on seksisuhe, oled kihlunud või hoopis abielus, aeg on loobuda mõnest vanamoodsast suhtereeglist, mis ei lase teil rahus elada.

Allikas: The Everygirl