Väike flirt tekitab tavaliselt hea tuju ja mõnusama enesetunde. Kuna häid emotsioone ei ole tihti üleliia, siis miks mitte flirti sagedamini kasutada?

"Inimesed on sotsiaalsed isiksused ja neile meeldib omavahel suhelda. Flirt on tore suhtlusviis kahe inimese vahel, kellel on vastastikune märkamine ning tõmme. See on armsa signaaliga emotsioon. Flirdis jagatakse märguandeid, teatud mõttes on need kokkuleppelised - nagu silmapilgutamine või juuksekihara keerutamine. Sellega kaasneb väike annus head, positiivset, seksuaalset emotsiooni," kirjeldab Anneli Salk.
Kodutohtri augustikuu teemad:
* Flirt: tujutõstja või suheterikkuja?

* Suvest saledana välja

* E-sigaretid: kas tappev trend?

* Tõrksa refluksi taltsutamine

* Nikkel pakub ilu ja allergiat

* Maadlusmatil magusaga

* 10 müüti ja tõde jalgadest

* Raamatutarkusega paremaks lapsevanemaks

* Suvejuuste kiirabi

* Kuidas parandada vereringet

* Hõrgutavad isemoodi hoidised

Võimalus luua tutvusi

"Oleme kõik väga erinevate suhtlemisoskuste ja kompetentsidega, aga meis kõigis on olemas positiivne seeme olla sõbralik ja positiivne kaasinimese suhtes," arvab nõustaja. Flirdi eesmärk on hea tuju tekitamine ja teisele signaali saatmine, et sa oled tore inimene ja meeldid mulle. Sellel ei pea olema tingimata mingeid kaugeleulatuvaid tagajärgi. "Esmane flirt on nagu märkamine või signaali saatmine sügava ootuseta. Läbi flirdi hakatakse looma võõraste inimeste vahel kontakte. See on pisike signaal - naeratus või sõbralik pilk, mis tähendab: Ohhoo! Olen sind märganud kui kena inimest," räägib nõustaja.

"Noortel vallalistel inimestel on flirtides suurepärane võimalus oma tulevase partneriga tuttavaks saada. Kui oodatakse passiivselt oma printsi või printsessi, siis neid ei pruugi tulla, aga kui käiakse ringi, naeratatakse ja luuakse toredaid emotsionaalseid suhteid, on ka lootust endale sobiv kaaslane leida."

Erinevad isiksuse tüübid

Kas ja kuidas keegi flirdib, sõltub esiteks sellest, millised on tema isikuomadused ja teiseks sellest, kuidas ta üldse koketeerimisse ja veidi vabamasse suhtlusstiili suhtub. Kahtlemata on inimesi, kes tunnevad ennast vastassooga suheldes nagu kalad vees ja kellel tuleb flirt justkui iseenesest. Teiste jaoks on juba võõrale sügavamalt silma vaatamine paras eneseületus ja nemad flirdivad palju vähem.

"Mõni inimene lausa kiirgab seksapiilsust ja sära ning iga tema naeratus mõjub flirdina, kuigi tal polegi tihtipeale seda eesmärki. Teine on müürilill ja hall hiireke ning naeratab, mis ta naeratab, ta võib ikka mõjuda kohmetuna. Ühel pool on see, mis meile on kaasasündinud - nagu karisma või seksapiilsus, aga teisel pool on hoiakud - kas üldse märkame teisi inimesi või mitte ning kas lubame endale signaalide saatmist ja pisut tiivaripsutamist või ei," usub Anneli Salk.

"Isiksuse tüübid, kes tahavad rohkem sotsiaalset ja bravuurset tähelepanu, flirdivad rohkem, sest neil on vaja tunnet: sa oled tore ja kihvt, sa meeldid mulle, panin sind tähele! Selline inimene võib olla veidi ebakindel ja soovida pidevat tunnustust. Samas väga ebakindel inimene ei lähegi flirtima, sest ta kardab liigset tähelepanu. Pelgab, et ta naerdakse välja, kui ta näiteks peaks kellelegi avalikus kohas silma tegema. Ta kardab, mida teine ometi siis minust mõtleb, äkki ta arvab, et mul on mingi halb tagamõte. Ebakindel inimene kardab eemaletõukamist."

Miks inimesed flirdivad, kas flirdil on alati varjatud tagamõte ning kuidas ja kas peaks flirtima, loe edasi Kodutohtri augustikuu numbrist.