Huvitav uurimus: suhted, kus partnerid koos veini joovad, jäävad püsima

 (16)
Huvitav uurimus: suhted, kus partnerid koos veini joovad, jäävad püsima
Pilt on illustreerivPanthermedia, Scanpix

See vist ongi nüüd vastus küsimusele, et kuidas tagada, et su abielu oleks õnnelik — jooge koos veini. Olgu, see pole ju mingi garantii ja jooma ei pea tegelikult üldse, aga uuring, mis hiljuti Ameerikas läbi viidi, tõestab seda küll, et kui jood koos oma kallimaga, mitte temast eraldi, siis kasvab suhte kestmajäämise tõenäosus kõvasti.

Uurimuses võeti vaatluse alla üle 5000 abielupaari, vanuses 50 ja rohkem. Selgus, et õnnelikumad olid need suhted, kus abikaasadel olid sarnased suhted alkoholiga. Tegelikult polnudki vahet, kas abikaasad armastasid koos veini juua või nad veetsid niisama koos aega ilma alkoholita, oluline oli see, et nad teeksid seda koos — ehk siis, et nende valik, kuidas vaba aega veeta, oleks sama.

“Me ei ole päris kindlad, miks see nii on,” ütles uuringu juht Dr Kira Birditt Michigani ülikoolist. “Aga võimalik on see, et abikaasad, kes veedavad võimalikult palju oma vaba aega koos, ongi õnnelikumad.”

Suhteliselt loogiline, eks ole?

Huvitav on see, et kuigi uuringust tuli välja, et mehed kalduvad üldiselt rohkem alkoholi tarbima kui naised, siis just naistel tekib kergemini alkoholiga probleem. Õnnetumad olidki just need paarid, kus naine tarbis rohkem alkoholi kui mees.

See uuring on hea põhjus, et avada täna õhtul üks mõnus punavein ja oma kallimaga klaasid kokku lüüa.

Allikas: Reuters Health