Ka mind kohtles mees kui jumalannat, ent siis viskas tänavale kui odava nartsu

 (211)
Ka mind kohtles mees kui jumalannat, ent siis viskas tänavale kui odava nartsu
Photo by Alessio Lin on Unsplash

Mu mees oli kontrollimaniakk, kes ühel hetkel mu lihtsalt “uue ja värskema” vastu vahetas.

Mina kohtasin oma “ideaalmeest” nelja aasta eest. Ühel peol. Oi, ta oli üliviisakas, armas, tegi erinevaid komplimente. Ta tõi mitu nädalat järjest igal pärastlõunal mulle töö juurde lillekimbu. Ta veel rõhutas, et tahab seda ise teha, kuna kuller oleks liiga labane. Pluss — ise kohale tulles võimalik mind näha. Et imalust lisada: üldiselt kutsuks mees näiteks kinno või niisama linnapeale lõbutsema, ent meie käisime esimesel kohtingul botaanikaaias jalutamas.

Meil läks kokku kolimiseni umbes neli kuud. Mind ei häirinud isegi see, et tema majja kolides pidin alguses tõtt vaatama tema endise naise asjadega riietekapis ja vannitoas. Kui rumal unenägu: mu jaoks polnud probleem seegi, et ta teadis mu mobiili PIN-i, rääkimata sotsiaalmeediakontode paroolidest. Juba siis viitasid sõbrannad, et ma olen kui vangis. Näiteks käisin siis ühe sõbrannaga lõunatamas, mees helistas pidevalt ja käskis telefoni sõbrannale anda, et tema häält kuulda. Ta tahtis kontrollida, et olen ikka koos selle inimesega, kellega väidan.

Selle kõrval oli kõik ju siiski veel ilus. Reisisime Londonisse, Dubaisse, Balile. Ta külvas mind üle kingitustega ja rääkis, et olen ta elu kese. Mingi hetk tuli muidugi mugavustsoon ja ta tegi komplimente aina vähem. Peamine oli talle see, et ta teaks sekundipealt, mida ma teen. Mina olin jätkuvalt pime ja arvasin, et küllap ta lihtsalt hoolib minust nii palju. Pealegi, mulle meeldis olla rikka mehe ilus naine, kes peale vabaduse saab kõik, mis tahab.

Seotud lood:

Lapsed tema plaanidesse ei sobinud

Ma oleks tahtnud lapsi, aga sellele ta pani käe ette. Ütles, et eelmisest suhtes juba laps olemas, piisab küll ja lapse saamine hoopis tapvat suhte. Ma leppisin sellega, sest sel hetkel — pea aasta koos — ma olin oma rollis nii sees. Tema oli meie suhtes ülemus, mina alluv. Tema otsustas, kuhu me läheme ja mida teeme. Ta oli mind nii ära kodustanud, et ega ma oma sõpradega eriti enam lävinud.

Minu väljaskäimised olid mehe igavatel üritustel, kus pidin naeratama ja näitama tema sõpradele, et küll meil on ideaalne suhe. Isegi riietuse osas oli mees nõudlik — tema oli meie peres “kleidiekspert”, mis sobib, milles näen kehvem välja. Me isegi abiellusime, suur ja uhke pulm otse kui mõnest USA seebikast.

Kunagi ta eksnaine kirjutas mulle Facebookis ja sõimas, et valisin kaaslaseks kõige suurema mölaka. Pidasin seda naist rumalaks ja armukadedaks, nüüd mõtlen, et võinuks küsida, miks siis nende suhe lörri läks.

Minul juhtus see, et ta leidis endale noorema tibi ja jättiski ühel hetkel maha. Tehes mind muidugi enne täielikult maha ja väites, et meie suhte purunemises olen ainuüksi mina süüdi. Vaimne terror oli lõpuks juba üsna talumatu. Eks ma lõpuks hakkasin talle vastu ja ei lasknud ennast enam niimoodi terroriseerida ja kontrollida, see talle ei meeldinud. Sellised mehed muutuvad vägivaldseks ja agressiivseks, kui nad ei saa, mida tahavad, ning kui naine enda kaitseks välja astub. Minu õnneks asi nii kaugele ei läinud, enne ilmus silmapiirile uus ja noorem naine.

Ei saanud ma mingit osa varast — arvestades, palju tal juristidest sõpru, poleks mul mingit lootust olnud. Oskas sehkendada, et mul pole praktiliselt mingeid õigusi. Näitaski mulle ust, mine minema. Hiljem kuulsin tuttavate käest, et ta korraldas isegi lahutuspeo — läksid oma sõpradega linnapeale, laristasid raha maha, tehes kõikidele ilusatele tüdrukutele välja. Kuulsin, et alustati reedel ja punkt pandi alles pühapäeval.

Kogu selle kogemuse pärast on mul siiani piinlik. Pole pärast seda ka ühtegi pikemat suhet olnud, endal on nüüd vaimne blokk ees. Kõigile, kes arvavad, et ülikontrolliv mees on lihtsalt ülihooliv, mõelge hoolega — üheltki inimeselt ei tohi armastuse nimel võtta tema vabadust!