Jah, inimene ei pea olema suhtes. Kui sa päriselt suhet ei soovi, siis ei peagi olema suhtes. Kui sa vaatad ühiskonda, siis näed, millised on ootused: sa oled õige ühiskonnaosa, kui sul on abikaasa või elukaaslane ja sul sünnivad lapsed, ja kui sul sellist peret pole, siis sa oled kuidagi vale. Lugesin kunagi uuringust, mille järgi enam kui 90 protsendil juhtudest loovad inimesed kehva suhte (kui üldse loovad suhte). Miks nad seda teevad? Aga teevadki nende ootuste pärast, millele üritatakse vastata. Lähtume liialt palju oma elu loomisel maailma ootustest, selle asemel et küsida endalt, mida ma päriselt tahan. Ja siis kannatame oma suhetes.
Näiteks arvatakse sageli, et kui ma olen suhtes, peame olema kogu aeg koos. Aga kui sa pidevalt oled teisega koos, teed kõiki asju koos, kaob väga lihtsalt ära sinu enda olemise ruum, mida me üldse hinnaliseks ei pea. Sul on vaja võtta endale olemise aega, et olla ka iseendaga.
Osa naisi ütleb, et neile meeldib ühe mehega käia teatris ja teisega reisil. Miks mitte ka sellised suhted!? Kui see on see, mida sa päriselt tahad, valigi see. On aeg astuda välja sellest lõksust, kus sa kardad seda, mida maailm sinust arvab. Sa oled vaba, kui sa enam ennast ei karda valida. On aeg valida oma tõe järgi, milliseid suhteid luua.
Vastassooga hakatakse suhteid looma millalgi teismeeas, aga siis veel ei osata selliseid küsimusi enda käest küsida.
Kui teismeline juhtub seda lugu lugema, siis mina küll soovitan ka talle: alusta endalt küsimisega, mis suhet sa päriselt soovid? Iga küsimus hakkab andma teadlikkust oma tegelike soovide kohta. Millist elu ma päriselt soovin? Teismelised näevad, millised suhted on nende vanematel, nende sõprade vanematel või eakaaslastel. Kui keegi meeldib, tahetakse kohe nii-öelda kodu mängima hakata, selle asemel, et lihtsalt lustida ja olla selles hetkes. Kui oled neliteist, ei pea mõtlema, et oled selle poisi või tüdrukuga elu lõpuni koos. Elu ei ole nagu muinasjutt, kus prints ja printsess tõotavad olla teineteisega, kuni surm neid lahutab. Keegi ei tea, mis kuue kuu pärast toimub.
Arvatakse, et kui me loome suhte, hakkame koos elama, on kõik tehtud ja elu rööbastel. Suhe pole nagu kook, mis saab valmis ja kõik. Suhe tahab hoidmist ja arendamist, loomist. Jätka endalt küsimist, millist suhet, millist elu ma soovin.
Selleks, et õnnelikku suhet luua, peab kõigepealt looma suhte iseendaga?