Kallid naised, mehed tahavad teid hea meelega ära kuulata, aga mitte kauem kui just nii mitu minutit

 (20)
Kallid naised, mehed tahavad teid hea meelega ära kuulata, aga mitte kauem kui just nii mitu minutit
Foto: Helena Lopes/Pexels

Paljud paarid on seisnud vastamisi varem või hiljem sama probleemiga, milleks on omavaheline suhtlemine. Ja probleem saab alguse tavaliselt sellest, et mehe arvates räägib naine liiga palju. Kas on nii?

Aga kust tegelikult probleem alguse sai?

Suhte alguses oli mees ise see, kes rääkis sageli rohkem. Kindlasti tahtis ta sellega naist panna ennast hästi tundma ja eriti sellepärast, et mees ise oli see, kes tegi esimese sammu naise poole.

Mida rohkem aeg edasi läheb, seda kidakeelsemaks muutub mees. Ja põhjus jääb selgusetuks ka tänasel päeval. Võib muidugi olla, et naisel on tavaks mõista anda, et ta teab absoluutselt kõike kõigest ja seetõttu eelistab mees pigem vait olla ja vältida seega pingelist õhkkonda.

Ent, kuidas ka ei ole, ühest Suurbritannias tehtud uuringust selgus, et mehed ei suuda kuulata naisi rohkem kui paar minutit. Täpsemalt on mees suuteline oma naist kuulama kõigest kuus minutit ja see on ka maksimaalne aeg. Sealt edasi ei suuda mees enam hiljem meenutada, millest naine talle rääkis.

Millest sa räägid?

Kõik mehed kinnitavad üldiselt üksmeelselt, et naised räägivad liiga palju, aga tegelik probleem ei seisne selles kui palju naine räägib. Tegelik probleem on hoopis selles, millest naine räägib. Sageli võib naine veerand tundi rääkida oma mehele mingit lugu ilma, et mees tunneks ainustki selle loo osalist. Sellepärast mees kuulab naist viisakalt paar minutit aga sellest momendist, kui naise jutt läheb üle tema sõbrannadele või kunagistele naabritele, keda mees ei tunne, kaotab mees huvi ja jutujärje.

Ja sellepärast heidabki naine mehele ette, et too teda ei kuula. Mees aga leiab, et see, mis naisel öelda on, pole piisavalt oluline info. Et nagunii tuleb jutt naabrimehe lellepojast ja vanadest sõbrannadest. Aga ka tõsise kõneluse ajal on mees võimetu oma naist kuulama ja põhjuseks võib jälle olla see, et ta leiab, et naisel niikuinii midagi tarka öelda ei ole ja ta usub, et naine räägib liiga palju, sest see on tal loomuses. Või siis ei suuda mees piisavalt keskenduda, sest oma peas tegeleb ta mõne muu probleemiga.

Kõige üllatavam on muidugi asjaolu, et sõpradega olles ei teki mehel keskendumis- ega mäluhäireid. Seega võib väita, et mees on võimeline keskenduma küll, aga ainult siis, kui teema teda päriselt huvitab. Ja nendeks teemadeks, mis teda huvitavad, on näiteks jalgpall, seks või autod.

Seega nipp naistele: kui te lähete meestega rääkima, siis ärge rääkige palju ja kindlasti ärge tehke seda jalgpallimatsi ajal ning kontrollige, et tal pole sel hetkel ka telefoni käes. Siis vähemalt suudate te ta tähelepanu mõneks minutikski võita, et rahulikult juttu rääkida.

Allikas: Kodused Lood