Kannatad perevägivalla all? Ära kuula neid, kes soovitavad minna paariteraapiasse!

 (40)
Kannatad perevägivalla all? Ära kuula neid, kes soovitavad minna paariteraapiasse!
Foto on illustreerivUnsplash.com

Eilses Eesti Päevalehes kirjutas Keiu Virro põhjalikult lähisuhtevägivallast. Muu hulgas tõi ta ära ka huvitava tõiga, et kannataja ei tohiks minna koos partneriga paariteraapiasse, kuna see on mõeldud selleks, et tegeleda probleemidega, mis on mõlemapoolsed.

Suhtenõustaja Lundy Bancrofti sõnul võib see olla tõhus juhtumite puhul, kus on vaja ületada kommunikatsiooniprobleeme, lahti mõtestada paarisuhtesse kaasa toodud lapsepõlveprobleeme või suurendada lähedust. Ühtegi neist eesmärkidest pole võimalik saavutada vägivalla kontekstis.

Paariteraapias saab vägivallatseja teada, et tema partner „puudutab tema nõrku kohti” ja „ajab ta endast välja” ning peab seetõttu oma käitumist ümber kohandama, et meest mitte nii vihale ajada.

Vägivallatsejate muutumine saab lähtuda ainult vastupidisest protsessist: vägivallatseja peab lõpetama keskendumise iseenda tunnetele ja oma partneri käitumisele ning pöörama selle asemel tähelepanu naise tunnetele ja iseenda käitumisele. Paariteraapia võimaldab vägivallatsejal vanast mustrist kinni hoida.