Kui su suhtes on need viis asja igapäevased, siis see suhe on tegelikult juba läbi

 (18)
Kui su suhtes on need viis asja igapäevased, siis see suhe on tegelikult juba läbi
Allikas: Pixabay

Need on märgid, et suhe tegelikult ongi juba lõppenud...

1. Te ei suhtle

Suhtlemisel ja lihtsalt häält tegemisel on suur vahe. Kui kõik pidevalt räägivad, aga keegi ei kuula ja tegelikult aru ei saa, mida teine öelda tahab, on probleem suur. Pole tähtis, kui kaua teie jutuajamised kestavad — kui sa ei ava ennast ega ütle, mida sa tegelikult vajad ja kui sa ei kuula seda, mida partner soovib ja vajab, siis tegelikult pole sellel vestlusel üldse mingit mõtet. Konflikti vältimine ei tee suhet tugevamaks, kui konflikti põhjus ei ole lahendatud. Teinekord on just üks korralik ja lõpuni viidud tüli see, mis edasi viib!

Kui sa ei saa või ei julge välja öelda seda, mis sind tegelikult häirib ja mis on sulle oluline, siis on aeg selle suhtega hüvasti jätta ja edasi liikuda.

2. Te ainult tülitsete

Kuigi eelmises punktis sai mainitud tülitsemise tähtsust, ei tohi siiski arvata, et need, kes palju tülitsevad, jäävad alatiseks kokku. Ka siis mitte, kui tüli lõpeb kirgliku leppimisseksiga.
Kui te omavahel normaalsel toonil üldse enam räägitud ei saa, iga asi, mida kaaslane ütleb või teeb ajab marru ja ükski tüli ei leia tegelikult lõpplahendust, on see suhe kehtivusaja ületanud.

Tülist tülisse liikumine on selge märk, et kuskil on midagi täitsa valesti läinud ning te kumbki ei suuda aru saada, mis täpselt. Võib-olla ei taha tunnistada, et olete eksinud, ei suuda vanu eksimusi andestada, passiiv-agressiivsust on liiga palju ja mängite seda “minu argument on vähem vale kui tema oma, järelikult ma võidan” mängu.

Seotud lood:

Tülitsemine, muuseas, ei tähenda ainult karjumist ja kurje sõnu. See, et te ei karju, vaid jõllitate üksteist vaikides, püüdes pilkudega surmata, on samamoodi tülitsemine. Ka ignoreerimine, mürgised märkused ja mõnitamine on emotsionaalne vägivald, mis raiuvad su südamest tükke välja. Ainus lahendus on sellest vastikust ringist kiiresti välja pääseda.

3. Usaldus ja andestus ei ole teemaks

Kõige keerulisem osa suhtes on mõista, et keegi ei ole ilmeksimatu ja küik teevad vigu. Mõnikord teevad vead haiget, aga neist on võimalik üle saada. Ja mõned vead haavavad nii sügavalt, et ainus võimalus neid kuidagigi parandada on suhtest lahkudes.

Tihti tehaksegi see viga, et haavadel ei lasta ära paraneda. Sa küll ütled, et andestad talle, sest nii on õige teha, aga kui haav on liiga värske, ei tähenda need sõnad tegelikult midagi, sest siis ei olegi võimalik veel päriselt andestada. Mõned haavad ei kasvagi kokku ja püüa palju tahad — ei õnnestu päästa seda suhet.

Mürgised partnerid kasutavad andestust oma kontrollimeetodina. Kui su eksimusi tuuakse iga tüli käigus uuesti üles, et sulle neid nina peale visata ja nendega haiget teha, on selge, et öelgu mis tahes — ta ei andesta sulle iial.

4. Kõik küsimused jäävad õhku rippuma

Kõik konfliktid suhtes ei näegi välja ngu tülid. Konflikt võib olla ka arengu puudumine, venitamine või muutuste edasi lükkamine. Sa võid rääkida palju tahad, sa võid end kringliks väänata, nutta ja karjuda, aga kõik jääb ikkagi täpselt samasuguseks nagu oli ja nagu sulle ei meeldi.

Eriti hull lugu on siis, kui partner kuulab su ära, nõustub kõigega, lubab, sinust tõuseb lootus, et kas nüüd siis viimaks… ja siis ei juhtu ikka mitte midagi.

Võib olla hoiab ta sel moel kontrolli sinu üle. Võib olla teda lihtsalt ei huvita. Tegelikult ju vahet pole — kui sinu jaoks on tegu üliolulise teemaga ning tema selle vastu vähimatki huvi üles ei näita, siis…

5. Sisimas ootad, millal see ükskord läbi saab

Paljud paarid ei lähe lahku lihtsalt sellepärast, et pealnäha nagu konkreetset põhjust ei ole. Keegi ei ole petnud, suuri kismasid nagu pole, aga vaikselt ootavad ja loodavad mõlemad, et see piin ükskord lõpeks. Ja see ongi tegelikult kõige olulisem näitaja, et tegelikult on kõik ammu lõppenud.

Suhte lõpetamiseks ei olegi vaja mingit suurt draamat või põhjust. Piisab sellest, et sul on mõõt täis ja sa ei taha enam selle inimesega seotud olla. Sa võid lahkuda sel hetkel kui otsustad, et nüüd on kõik. Ära ohverda oma õnne ja oma aega inimesele, kes sulle enam midagi head vastu ei paku.

Kui saad aru, et see on läbi, siis lõpetagi suhe kiiresti ja viisakalt, et saaksite mõlemad oma eludega edasi minna.

But at the end of the day, the only reason you need to end a relationship is that you want out. There is no breakup court that’s going to veto your choice to leave and demand you come back with proof. Relationships aren’t the launch codes on nuclear submarines; you don’t need both parties to turn the keys to finally pull the trigger on the breakup.

Allikas: Your Tango