Mehed selgitavad: kuidas teha mehele selgeks, et see tilkuv kraan oleks nüüd ikkagi vaja ära parandada

 (47)
Kraanivesi
KraanivesiFoto: Raivo Tasso

Lugeja küsis: miks mees lubab tilkuva kraani ära parandada, aga kolme nädala jooksul seda korda teha ei suuda? Ja siis läheb närvi, kui talle seda meelde tuletatakse? Sellele igipõlisele küsimusele vastavad ettevõtja, jooga ja meditatsiooni õpetaja ning enesearengu nõustaja Raivo Juhanson ning sisekujundaja, ettevõtja, Osho meditatsioonide juht, joogaõpetaja ja sidekoemassaaži terapeut Tiit Trofimov.

Tiit: Kui nüüd päris ausalt vastata, siis minul ei ole sellist olukorda olnud (naerab). Ma olen küll mõnikord pikalt midagi lubanud ja seda lõpuks mitte teinud, aga minu meelest see on okei. Ma alati imestan, kui kuulen naistelt lugusid, et nad pidid pirni ise vahetama, et ongi reaalselt trell käes ja laseb ise auke seina. Ma arvan, et see ongi pigem õppetund nendele naistele, kes töö lõpuks ise ära teevad, kuna ta teeb oma naiseliku pehme peegeldusega mehele midagi selgeks — see on kunst. Kui sa lähed ning ütled mehele väga armsalt ja siiralt, et palun… tee see ära, sest see on minu jaoks väga oluline, siis see toimib mehe puhul alati. Ta teeb kõik ära!

Raivo: Ma olen Tiiduga nõus. Üks mu tuttav naine rääkis kunagi sellise loo, et neil oli õues puu ümber kukkunud ja esimene tunne, mis tal tuli, oli see, et ta läheb tõstab selle ise üles. Seejärel aga tuli talle meelde, et tal on ka mees olemas. Kaks-kolm päeva hiljem oli puu ikka pikali ning mees käis sellest lihtsalt mööda. Naine tundis, kuidas tema sisse hakkas viha tekkima ning ta plaanis mehele otse öelda, et kurat, kas mees siis tõesti ei näe? Tõsta see puu üles! On raske siis või? Aga teades, et mees ei kannata väga hästi kriitikat, siis otsustas ta tüli vältida ning otsustas teemale läheneda hoopis läbi naiseliku tarkuse. Ta läks mehe juurde ja ütles: „ Kuule, armas, ma ükspäev nägin möödaminnes, et üks puu on maha kukkunud… sa panid tähele? Mul oleks nii hea meel, kui sa selle üles tõstaksid.” Mees vastas seepeale: „Kukkus ka või? Hea meelega lähen kohe tõstan üles!” Ja oligi asi lahendatud. Nii et jah, ma olen Tiiduga täiesti nõus, selliseid probleeme saab lahendada väga lihtsalt — naiseliku tarkusega, nagu me oleme varem ka rääkinud. Naise võimekus osata meest lihtsalt tunnustada ning aktiveerida seeläbi tema meesenergia, on väga oluline. Meestel on meel nii vingerdav-vangerdav, et ta tihti ei näegi päriselt asju. Kui naine oskab mehele selle info, mida ta näeb, kohale tuua, et kuule, tule nüüd siia korraks ja vaata päriselt ka, mis su ümber toimub ning teda tunnustades öelda, et sa saad sellega hakkama, siis ma usun, et mees teeb kõik asjad ära.

Tiidu ja Raivo mõtteid saad pikemalt kuulata suurseminaril "Mehe sügavam tõde"