Petmisest priiks! Viis soovitust truudusetusest pääsemiseks

 (6)
Petmisest priiks! Viis soovitust truudusetusest pääsemiseks
Pilt on illustreerivFreeImages/Andy Stafiniak

Petmine on üks peamine põhjus, miks abielud ja suhted lõhki lähevad. Maikuu Anne&Stiilis on sellel teemal põhjalik artikkel, mille juures tuuakse ära ka viis soovitust truudusetusest pääsemiseks.

1. Sõlmige kokkulepped

Leppige kokku, mida petmise all mõistate, sest arvamused võivad lahkneda — mõne jaoks on okei minna sõpradega tantsima, flirtida ja vahetada mõni “süütu” suudlus, teise jaoks ületab see kõik piirid.

2. Rääkige

Otsustage, milliseid kogemusi omavahel jagate ning kas väikestest flirtidest ja külgetõmmetest teineteisele jutustate, rääkige ka oma salatunnetest ja -hirmudest, jäädes kaastundlikuks ja hoidudes hinnangutest.

3. Piira võimalusi

Petetakse sageli juhuse tahtel ja võimaluse korral — reis kaastöötajaga, pikk pidutsemine partnerita, liiga palju alkoholi vms — hoia neil hetkil oma partneriga kontakti.

4. Säilita enesedistsipliin

Ära võrdle kallimat armukesega ega mängi mõttemänge teemal, mis võinuks olla; ära oota õiget hetke petmise lõpetamiseks, lihtsalt tee seda ning mõtle tagajärgedele, kui petmine välja peaks tulema.

5. Vältige rutiini

Ja lõpuks rusikareegel — hoia oma suhet, isegi kui esimene elevus on möödas: koos asjade tegemine, alustades tantsukursustest või koos raamatu lugemisest, laseb kallimas avastada seni tundmata külgi.

Refereeritud artikli täisteksti leiad ajakirja Anne&Stiil maikuu numbrist.