Pettunud naine: miks vangid enne vabanemist enam kirjadele ei vasta?

 (38)
Jaga kogemusi: kas sina oled vangiga kirjavahetuses olnud?
Viru vangla
Foto on illustratiivneFoto: Andres Putting

Kui olla kirjavahetuses mehega, kes vangis on, siis ta jätab endast igati kena isiku mulje. Ta lubab peale vabanemist naisega, kellega on kirjavahetuses,hakata koos elama, teeb igasuguseid tulevikuplaane, lubab tagada naisele igati turvatunnet jne. Ei ainsatki sõna selle kohta, et "vangisolek olevat mõjunud psüühikale". Ja naine usub ja usaldab seda meest igati.

Aga just siis, kui sel mehel hakkab lähenema vabanemise tähtaeg, hakkab ta järk-järgult muutuma. Ei vasta ta enam korrapäraselt teda oodanud naise kirjadele, kirjad on muutunud nii külmaks ja ükskõikseks. Ja siis tuleb ka mehelt selline jutt, et "saa aru, vangisolek on mõjunud psüühikale, ma pole see, kes varem".

Miks ta sedasi muutub just enne vabanemist, kui enne oli naise vastu igati õrnus kuubis? Ja kaob täiega, niipea kui vabaneb, siis ei kuule naine enam temast midagi ega saa ka teada, kuhu mees läks.

Kas vangid tõesti vaid IGAVUSEST kirjutavad naistega, kuni kinni on ja kui hakkavad vabanema, siis enam ei vaja seda inimest, kellega sai kuude kaupa kirjutatud? Et siis kaotakse naise eest ei tea kuhu? Hoolimata sellest, et see naine võis TÕELISELT usaldada teda ja parimat uskuda!