Piinlik hetk igas suhtes: kuidas ja millal võtta teemaks kihlus ja abielu?

 (14)
Piinlik hetk igas suhtes: kuidas ja millal võtta teemaks kihlus ja abielu?
Photo by Gift Habeshaw on Unsplash

Abielu on teema, mis igas suhtes paratamatult üles tuleb, küsimus on ainult selles, millal ja kuidas. Aga kui sellele tundlikule teemale valesti läheneda ja selle vestluse käigus midagi valesti öelda, võib see suhtele igatpidi saatuslikuks saada. Seetõttu on ülitähtis, et vestlus saaks maha peetud rahulikult ja piinlikkust tundmata ning et mõlemad osapooled saaksid rahulikult oma arvamuse välja öelda.

Esimene küsimus on: millal? Need kolm märki näitavad, et see aeg on kätte jõudnud:

Te olete vähemalt aasta koos olnud

Kui olete üle elanud kõik neli aastaaega, on õige hetk käes. Jah, armunutele võib see tunduda ilmatult pika ajana, aga abielu peabki olema pikk ja lõputu, nii et ootamine tuleb kasuks küll.

Sa pead olema suhtega sellises faasis, kus tunnete end mõlemad rahulikuna, olete loonud suhted kallima pereliikmete ja sõpradega ning teil kõigil on koos hea olla. Pead meeles pidama, et teie abieluga on seotud nad kõik, mitte ainult teie kaks!

Teil on emotsionaalselt tugev side

See kindlasti ei teki esimeses armumistuhinas, kui kõik on roosa uduga varjutatud. Tõsiselt tugev ja kindel side tekib siis, kui liblikad on kõhust lahkunud ning julgete oma päris mina nähtavale tuua. Ka selleks kulub umbes aasta. Seega õpi jälgima, kuidas ta reageerib, kui sina oled ülevoolavalt õnnelik või ilmatuma kurb. Kas ta peegeldab su tundeid ja elab kaasa või säilitab oma tuima kivinäo? Kui ta ei suuda sinu emotsioone vastu võtta, ei tunne sa temapoolset hellust ja armastust ning hakkad seda peagi mujalt otsima. Samuti on tähtis tähele panna, mismoodi ta oma stressi maandab. Kas ta isoleerib ennast või hakkab mõnuaineid kuritarvitama? See on tähtis indikaator ka sellele, kuidas ta sind raskes situatsioonis kohtleb: kas pöördub pudeli poole või suudab end kokku võtta.

Seotud lood:

Teie vahel on täielik usaldus

Kui sa tead, et teie vahel on täielik usaldus, siis on see märk, et olete abiellumiseks valmis. Aga see on kõige olulisem punkt ja selles osas ei tohi mitte mingisuguseid järeleandmisi teha. Kui sul on vähimgi kahtlus, kas kallim suudab sulle truu olla või sa kahtlustad teda valetamises, ei ole teie abielule pikka iga ette nähtud. Sellisel puhul on parim lihtsalt ausalt ja avatud kaartidega vestelda kõigest, mis teid häirib ja mis on usaldamatuse põhjuseks ning iseenda sisse vaadata: kas ma suudan sellest üle olla või jääb see mind igaveseks kummitama?

SA peaksid suutma oma partnerile rääkida, kui su minevikus on midagi halba juhtunud või kui sul on olnud trauma, millest sa pole veel paranenud. Vägivaldne kallim, raske lahkuminek, abort või raseduse katkemine, vägistamine vms — ta peab neist teadma, et suuta sind täielikult tundma ja usaldama õppida. Pealegi — kui tuled nende asjadega lagedale hiljem, jääb alati õhku küsimus: miks sa varjasid?

Ja kui need kolm tingimust on täidetud, jääb üle ainult see vestlus maha pidada. Kuidas?

1. Võta teema ise üles

Kui armastad inimest nii palju, et tahad temaga kogu ülejäänud elu koos veeta, on kõige õigem see ka välja öelda. Parem on teada varem kui hiljem, kas partner tunneb samamoodi või on temal hoopis teised plaanid.

Pane tähele: see ei ole kindlasti abieluettepanek.

Teema üles võtmine lihtsalt avab veel ühe olulise jututeema. Ütle talle, et sa tahaksid teada tema seisukohta ning väljenda oma arvamust abielu ja teie ühise tuleviku kohta.

2. Vestelge sellest, milline teie abielu võiks välja näha

Kirjelda talle põhjuseid, miks sinuga abielus olemine on kõige vahvam asi, mis temaga juhtuda saab. Samuti on tähtis välja tuua võimalikud negatiivsed aspektid. Pikaajalises suhtes on nii head kui halvad küljed ilmselt juba välja tulnud, aga siis ongi hea aeg kokkuvõtteks: selline ma olen, võta või jäta.

Kindlasti tuleb selle vestluse juures olla täiesti aus. Mis sulle meeldib ja ei meeldi, miks sinuga võib olla raske koos elada, mis sind käima tõmbad ja ärritab, millised raskused võivad sinuga koos olles tekkida.

Jah, see võib teda pisut hirmutada, aga rõhutame veelkord, et ta peab teadma KÕIKE, millesse ta ennast mässib.

3. Arutage läbi oma väärtushinnangud

Kas laristad raha või pigem oled kokkuhoidlik?
Kuidas tahaksid raha kulutada? Oled sa mõelnud oma ettevõtte loomisele või eelistad jääda palgatööle?
Kas, millal ja kui palju lapsi tahad?
Kes jääb lastega koju? Kui kauaks?

4. Selgita oma soovid ja piirangud

Kuidas suhtute vastassoost sõpradesse? Aga hobidesse, mis röövivad suurema osa ajast? Mis saab siis, kui ühele teist avaneb karjäärivõimalus, mis nõuab teiselt palju ohverdusi? Kui palju alkoholi on liiga palju? Kuidas lahendada tülisid lähimas pereringis, nt liiga nõudlike vanematega? Kui tegu on kärgperega, siis millisel moel ja määral toimub suhtlus endiste peredega?

5. Mis hoiab armastust?

See on viga, mille paljud paarid teevad: eeldatakse, et armastus lihtsalt on ja püsib ja selle nimel ei peagi midagi tegema. Aga igavesti see nii ei jää! Arutage omavahel läbi, mis on teie meelest need põhiasjad, millele teie suhe toetub ja mida on vaja ette võtta selleks, et romantika ja säde silmis uuesti süüdata. Mis on need asjad, mis teid käima tõmbavad ja lähendavad?

6. Ka seksijutust pole pääsu

Suhte algul ei ole selles osas muidugi mingit küsimust: te vaevu pääsete linade vahelt välja. Aga kirg kustub aja jooksul ning kahest korrast päevas võib väga vabalt saada kaks korda aastas. Arutage läbi, millised on teie vajadused ja kui tihti võiks seks ideaalses suhtes aset leida? Mida on vaja selleks, et end ihaldusväärsena tunda ning iha tekitada? Vajadused võivad olla kardinaalselt erinevad, kas olete valmis sellega leppima?

Allikas: Your Tango