Seitse märki, et su silmarõõm on emotsionaalselt täiesti ebaküps


Seitse märki, et su silmarõõm on emotsionaalselt täiesti ebaküps
Photo by Marten Newhall on Unsplash

Mõne inimese jaoks tähendab täiskasvanuks saamine võimalust sõita autoga ja osta alkoholi. Muud neid ei huvita ning nad ei pööra tähelepanu enda ümber olevatele inimestele, ei tee tulevikuplaane ega raiska aega tõsistele tunnetele. Suhte algfaasis on sellist inimest raske ära tunda, sest ta paistab rõõmsameelne ja heatujuline, natuke totakas ja naljakas - täpselt selline, keda tahaks õhtul kaissu võtta, sest ta on nii nunnu. Aga pikaajaliseks suhteks ei ole ta kindlasti võimeline, sest tema otsib ema ja sina otsid meest ning need ootused on ikka täiesti erinevad. Kuidas siis aru saada, et mees on emotsionaalselt ebaküps ehk ikka veel mõtleb nagu täielik pubekas?

1. Ta analüüsib üle

Ükskõiksus on halb märk, aga liigne tähelepanu ja keskendumine pisidetailidele ei ole samuti õige. Miks sa ei joo koos temaga kohvi, millele sa mõtled, miks sa pahane oled, miks sa ei naerata, miks sa nii ütlesid ja mida sa sellega mõtled... pidev urgitsemine näitab, et ta ei ole suuteline su emotsioone lugema ja sa pead talle kõike selgitama nagu viieaastasele. Paraku võtavad paljud naised sellist tähelepanu komplimendina ja näevad selles hoopis ülimat hoolivust ja armastust. Sellised ülikontrollivad mehed võtavad tavaliselt sihikule just pikisilmi suhet ootavad ja meeste tähelepanu järele janunevad tüdrukud.

2. Ta liigub suhtes liiga kiiresti edasi

Seotud lood:

Kõigepealt näed sa tema himurast pilgust, et ta juba riietab mõttes sind lahti, kuigi olete alles oma esimes kohtingu esimeses pooltunnis. Sa räägid talle, kuidas su koer hiljuti suri ja oled leinas, tema aga teatab selle peale, et koerapoos on just see, mis talle kõige rohkem meeldib. 10 minutit hiljem paneb ta sulle käe õlale nagu ta oleks su abikaasa ja 15 minuti pärast kuulutab ta ennast su peikaks. Ning on VÄGA pettunud, kui sa tema õhinaga kaasa ei lähe.

Pole midagi halba selles, et mees peab sind ihaldusväärseks ja tahab seksi. Kui sinagi oled selleks kohe valmis, siis laske aga käia. Aga kui sinu eesmärk on leida püsiv ja pikaajaline suhe ning tema ei suuda seksiga oodata kauem kui 10 minutit ja hakkab jonnima, kui ta seda ei saa, on ta lihtsalt väga ebaküps.

3. Ta ei pea sõna

Lubab, aga ei tee. Vannub, et ilmub kohale, aga kokkulepitud ajal pole temast jälgegi. See ei loe, et sina pole ainus, keda ta alt veab ja sa tead, et ta teeb nii ka oma sõprade ja vanematega. Täiskasvanud inimene peab suutma keelduda asjadest, mis talle ei meeldi, mitte võltslubadusi pilduma ja oma sõnu pidevalt sööma.

4. Ta ei oska tülitseda

Kui teil tekib erimeelsus, ei suuda ta tunnistada oma eksimust või nõustuda sellega, et sul on õigus. Selle asemel hakkab ta sind solvama, inetult rääkima ja karjuma. See ei ole kuidagi seotud tema keevalise iseloomuga, vaid suutmatusega konstruktiivset dialoogi pidada ja võimetusega oma emotsioonidega toime tulla. Nad ründavad, kui tunnevad end ohustatuna, kuulamise asemel solvuvad ja ajavad tagasi ka siis, kui tegelikult teavad, et neil pole õigus.

5. Teie suhe on pigem võistlus kui koostöö

Tema on viimane, kes rõõmustab, kui sul läheb hästi, ja esimene, kes parastab, kui põrud. Ka siis, kui sa prügiauto alla jääks, targutaks ta kõrval: "Ma kogu aeg räägin, et sa ei oska isegi teed ületada!" Tema kogu elu on üles ehitatud sellele, et temal peab olema õigus. Selline lapsik võistlus väsitab lõpuks täiesti ära.

6. Rahaga ei oska ta üldse ümber käia

Tal pole mingi probleem pool kuupalka sõpradega nädalavahetusel maha juua või üüratult suure summa eest endale uus ja edev telefon osta, sest "ma tahtsin!" Aga pulmadest ei taha ta midagi kuulda, sest "selleks meil küll raha pole!"

7. Sina ei ole tema elus prioriteet

Oskus leida tasakaalu töö, pere ja sõprade vahel on täiskasvanud inimesele omane. Ebaküpsed inimesed hängivad sõpradega ja kulutavad ennast tööl, sest suhtega kaasnev käib neile emotsionaalselt üle jõu, nad ei suuda päriselu probleemidega toime tulla. Kui sina tunned, et oled tema elus pigem ajutine peatuspaik kui kindel sadam, lõpeta oma piinad juba eos ja saada ta minema.

Allikas: Geniusbeauty