Seitse ohumärki teie suhtes, mis annavad märku, et aeg on muutusteks

 (2)
Seitse ohumärki teie suhtes, mis annavad märku, et aeg on muutusteks
Foto: Panthermedia/Scanpix

See, et suhted lõppevad, pole tegelikult midagi ebatavalist, aga mõista, mis hetkel asjad hakkasid valesti minema, ei pruugi alati olla kõige lihtsam ülesanne. Võis juhtuda, et hullumeelne armumine suhte alguses pimestas sind ja sa ei märganud ohumärke, aga juba pikaajaliselt koos olles hakkasid neid lõpuks märkama.

Kliiniline psühholoog Jill Weber soovitab panna tähele neid vihjeid, mis viitavad, et su partner pole sinu jaoks see õige:

Vähene suhtlemine

“Kui te räägite teineteisele oma päevast, seksuaalsetest vajadustest, tulevikulootustest või isegi puhkusemõtetest, kas suudate mõlemad vabalt rääkida?” küsib Weber. Kui tõstatad mõne emotsionaalse teema ja su partner jääb vait või vahetab teemat, tasuks olla kahtlustav. “Kui inimesed on teineteise jaoks loodud, on neil juba suhte alguses väga lihtne teineteisega rääkida,” väidab ta. “Te ei pruugi kohe oma kõige suuremaid saladusi välja rääkida, aga te peaks tundma põnevustunnet, kui õpite teineteist tundma.”

Te ei usalda teineteist

“Kui inimesel on raske iseenda vastu aus olla, võib neil olla keeruline ka sinuga aus olla,” väidab psühhiaater Abigail Brenner. See võib olla juba aastaid tagasi sisse harjutatud käitumismuster ja mitte midagi pahatahtlikku, aga on siiski ohumärk.

Sinu sõbrad ja pere ei kiida teie suhet heaks

Seotud lood:

“Kui inimene, kellega sa koos oled, ei ole päris “õige”, saavad inimesed, kes sind kõige paremini tunnevad, sellest kindlasti paremini aru kui sina ja sa peaksid neid kuulama,” soovitab Brenner. Sageli muutume oma partneri suhtes kaitsvaks, aga vahel suudab kolmas inimene sulle näidata seda, mida sina ei näe. Kuigi sa ei pea nende soovituste järgi elama, tasuks need siiski ära kuulata.

Kontrolliv käitumine

Kui su partner üritab sind hoida su sõprade ja pere eest või isegi teid tülli ajada, on see kindel ohumärk. Su kallim ei tohiks kontrollida, kus sa käid, kellega suhtled ja hoida sind ainult iseendale.

Te soovite erinevaid asju

Erinevad huvid ja maailmavaated hoiavad suhte huvitavana, aga teie pikaajalised eesmärgid ja viis, kuidas soovite oma elu elada, peaksid teil partneriga sarnased olema. Arutage kallimaga tulevikuteemasid ja võta arvesse tema suuri plaane ning seda, kuidas need sinu omadest erinevad. Järgmiseks võta ta soove tõsiselt ja ära arva, et need võiksid tulevikus muutuda ega manipuleeri teda neid muutma. Inimesed on sellised nagu nad on.

Sa ei saa tema kõrval iseendaks jääda

Weber väidab, et parim asi, mis pikaajalise suhtega kaasas käib, on võimalus olla tema kõrval sina ise — nii seest kui ka väljast — ja ta jätkuvalt armastab sind. “Pane tähele, kas näitled temaga koos olles kedagi teist või tunned end kurnatuna, sest pead tema juuresolekul alati õigeid asju ütlema või tegema,” soovitab ta. “Lisaks, pane tähele, kas su partner saab sinu juuresolekul seinad alla lasta?”

Ta kasutab sind ära

Kui tuua välja üks kõige suurem ohumärk, mida sa ei peaks tolereerima, siis see oleks ärakasutamine. Olgu see siis emotsionaalne või hoopis füüsiline — lahku kohe ja ära vaata kunagi tagasi.

Allikas: MyDomaine