Sina küsisid, mees vastab: oleme olnud koos 10 aastat, miks ei ole mees valmis abieluks?

 (129)
Sina küsisid, mees vastab: oleme olnud koos 10 aastat, miks ei ole mees valmis abieluks?
Foto: Jose Martinez/Unsplash

Tallinnas toimub 21. oktoobril suurseminar „Teekond sügava suhteni”, kus kõnelevad teiste seas naudingute koolitaja Epp Kärsin ning Jesper Parve koos elukaaslase Mari Ojasaarega. Delfi Naistekas annab võimaluse neile siin küsimusi esitada. Üht lugejat piinanud küsimusele vastas seminari korraldaja Tiit Trofimov.

Mina sooviks küsida miks ei ole mees valmis abieluks? Oleme koos olnud 10 aastat, aga iga kord, kui jutt läheb abielu või kihluse peale, tuuakse välja erinevad põhjused, miks praegune hetk ikka veel sobiv ei ole. Ja lõpuks öeldakse, et kui seda teemat veel jutuks tuua, siis ei tulegi mingit abielu, kuna isu aetakse pealt ära.

Tegelikult on nii, et abielu peab tulema mõlemalt poolelt vabast tahtest. Järelikult on kutil veel mingisugused hirmud sees, et ta tunneb hirmu selle üle, et nii, kui ta abiellub, nii tema vabadus võetakse. See tihti on meestel nii — mingisugune alateadlik hrim selle ees. Seega peab naine hästi vabalt laskma mehel jõuda iseseisvalt selle otsuseni ja see peab tulema puhtast südamest ning ilma hirmudeta, sest muidu vastasel juhul sellest asjast asja ei saa.

Lugeja, kas ka sind vaevab mõni suhetega seotud küsimus, millele oskaks hästi vastata just üks meesterahvas? Kirjuta see kommentaariumi ja püüame su küsimusele vastuse leida.

Seotud lood:

Loe ka: Sina küsisid, mees vastas: miks tahab mees puhata perest eraldi, mitte perega koos?

Sina küsisid, mees vastas: miks mees ei oska mulle toeks olla või mind lohutada, kui ma millegi üle nutan või kurvastan?

Sina küsisid, mees vastas: miks on justkui hästi loogiline ja iseenesestmõistetav, et naine on perekonna aju?

Sina küsisid, mees vastas: miks keeldub mees naise jaoks oluliste teemadel rääkimast?