Suhteterapeudid: üheksa märki, mis näitavad, et teie kooselu on hukule määratud

 (15)
Suhteterapeudid: üheksa märki, mis näitavad, et teie kooselu on hukule määratud
FreeImages.com/pat herman

Sind häirib, kuidas ta sööb. Ja teda häirib see, et sa kunagi voodit ära ei tee. Sellised pisiasjad on iga suhte puhul normaalsed. Millal aga asi hukule määratud on? Küsimusele vastavad suhteterapeudid Women's Health Magazine'i veergudel.

1. Teie tülid sisaldavad asjatut kriitikat

Selle asemel, et öelda: “Kas sa palun saaksid nõudepesumasina ära tühjendada?” kasutate te lauseid: “Kas sul on mingi hälve või lihsalt oled rumal? Miks sul kunagi meeles ei seisa, mida ma sul teha palun?!” Pane tähele, kriitika ei käi mitte tegevuse või palve vaid otseselt teise inimese kohta. See aga näitab, et üks teist peab end teisest paremaks. Selline suhe aga ei vii kuhugi.

2. Puudub usaldus

Kui üks partner petab teist, siis kaob ka usaldus. Kui aga usaldus murdub, siis on seda väga keeruline jälle terveks lappida, vahel kahjuks isegi võimatu. Kui usaldusemurdja ei ole valmis ennast normaalsuse taastamise nimel ohverdama, siis ei saa ka suhtest asja.

3. Lähedus on olematu

Õnnelikud paarid puudutavad teineteist. Isegi lihtne pea paitamine on märk intiimsusest ja hoolimisest. Jah, teie sekselu võib küll täie hooga käia, kuid kui te muul ajal teineteise puutumist väldite, siis ei ole asjad kindlasti korras.

Seotud lood:

4. Teie suhtes on liiga palju draamat

Aeg ajalt tuleb ikka tülisid ette. Kui need muutuvad aga igapäevaseks ning korduvad selle 24 tunni jooksul isegi mitu korda, siis peaksite natukene teineteisele rahu andma ja hingamisruumi võtma. Kommunikatsioon peab olema tervislik ja läbimõeldud.

5. Kumbki teist ei ole eriti emotsionaalne

Te olete nagu kaks tuimade nägudega kala, kui koos viibite. Loomulikult ei pea te alati ennastunustavalt nutma või hullumeelselt naerma, kuid emotsioonide väljendamine on suhte puhul ülimalt oluline. Terapeudid on veendunud, et karjumine ja nutmine on kindlasti parem variant kui vaikimine. Siis õnnestub ehk veel midagi päästa.

6. Välised huvid

Kui mujal on parem kui kodus, siis on teil tõsine probleem majas.

7. Huvi kadumine

Istute õhtusöögilauas ja ei räägi teineteisega. Te ei jaga enam ühiseid hobisid. Vestlused on muutunud tõeliselt pinnapealseks. Mis juhtus? Miks te teineteise vastu huvi kaotama hakkate? Mõnikord paarid lihtsalt unustavad oma sisemaailma jagamise enda teise poolega. See purustab suhte.

8. Ei mingit empaatiat

Kui sa isegi ei suuda enam oma partneri huvidest, elust või päevatoimetustest huvituda, siis peaksite kindlasti mõnelt terapeudilt abi otsima. Sageli muututakse sellistes olukordades üksikuks ja sisse hakkab kogunema tohutu annus valu. Mõnikord lõppeb see negatiivsete ja õelate kommentaaridega, mõnikord aga võib see teise poole tõeliselt sulgeda. Lausa nii, et tema jaoks kaotab suhe igasuguse väärtuse.

9. Te ei leia motivatsiooni

Milleks üldse suhtes olla? Kellele seda vaja on? Kui teie suhe püsib ainult sellepärast, et koos on lihtsam üüri maksta ja kulusid jagada, siis on asi väga halvasti. Te olete õnnelikust armastusest jõudnud selleni, et olete peaaegu võõrad. Kõige hullem on asja juures see, et te ei julge teineteisele oma tundeid ja mõtteid avaldada. Lihtsam on lihtsalt edasi kulgeda ja mujal täisväärtuslikku elu elada.