Üks väga oluline põhjus, miks sa ikka veel vallaline oled

 (15)
Selle peale ei ole sa varem mõelnud!
Üks väga oluline põhjus, miks sa ikka veel vallaline oled
Photo by João Silas on Unsplash

Kõige rohkem kardavad vallalised küsimust: "Aga miks sul veel peikat/pruuti ei ole?" Mida selle peale siis peakski ütlema? Kas "Tänan küsimast. Põhjus on sellest, et ma olen kohutav inimene ja keegi ei taha minuga koos olla!" oleks sobiv vastus? Keegi ei oska ju öelda, miks elu just nii läinud on. Aga psühholoog Melanie Schilling on tulnud välja teooriaga, mis selgitab üsnagi paljude üksikute inimeste mure tagamaad loogiliselt lahti.

Ja see põhjus on enesesabotaaž. Paljud üksikud teevad alateadlikult kõik selleks, et mitte enda kõrvale kaaslast leida. “Sabotaaž on aktiivselt kõikide kohtingu- ja kohtumisvõimaluste elimineerimine ja selle läbi kogu maailmale teada andmine, et sa ei ole partneri leidmisest üldse huvitatud,” selgitab Schilling Huffington Postile. Nii et isegi siis, kui sa tegelikult ei ole vabatahtlikult üksinda ja meeleheitlikult igatsed enda kõrvale kallimat, teed sa ise kõik selleks, et seda mingil juhul ei juhtuks.

“Tüüpiline on, et süüdistatakse kõiki teisi. Mõtted nagu “Praegu on väljas liiga külm. Ma lähen välja/deidile siis, kui ilm soojaks läheb.” või “Praegu on nagunii täielik meestepõud, pole mõtet üldse vaeva nähagi.” on nii tavalised enesehävitusvormid, mille tegelikuks põhjuseks on sügaval sisimas pulbitsev hirm.

On täiesti loogiline, et pärast korduvat südamevalu muutuvad inimesed ettevaatlikuks ega soovi sama enam uuesti kogeda. Keegi ei soovi taaskord üle elada järjekordset hülgamist ega soovi näidata ennast haavatavana. Kuid Schillingu sõnul tuleb teha vahet mõistlikul ettevaatlikusel ja skeptitsismil ning enesesabotaažil, mis ei lase sul üldse õnne kogeda.

Seotud lood:

Enesehävitajatel on kolm tüüpilist sissejuurdunud mõtteviisi

1. Enda kohta — “Mul ongi üksinda parem”

2. Meeste kohta — “Ta nagunii petab mind”

2. Suhete kohta — “Mul ei ole suhte jaoks aega”

Kui usud kasvõi ühte neist, ei olegi sa veel valmis kohtingule minema.

Mida siis teha?

Eks ikka seda, mida me siin Naistekas oleme sulle juba pikalt õpetanud: kõigepealt pead õppima armastama iseennast ja seejärel jagub su südames ruumi ka teistele.

Loe näiteks siit:

Kolm moodust, kuidas armastada iseennast!

Hakka ennast armastama: nipid, kuidas iseendaga paremaks sõbraks saada

Õpi ennast armastama: viis harjumust, mis peaksid kuuluma sinu igasse päeva!

Hea suhe iseendaga, eneseteadlikkus ja empaatia on hea suhte loomise kõige esimesed sammud armastava suhte loomisel, tuletab psühholoog meelde.