UURIMUS: neljandik noortest naistest erutub sookaaslasele mõeldes

 (18)
Jaga kogemusi!
UURIMUS: neljandik noortest naistest erutub sookaaslasele mõeldes
Scanpix

Väide on ilmselt mõnelegi ehmatav, ent tõepõhi on sel siiski all. Sest iga neljas küsitluses osalenud naine just nii kinnitas. Uurimuse läbi viinud soomlanna Katarina Alango usub, et antud juhul on tegemist siiski pigem seksuaalfantaasiaga kui seksuaalse orientatsiooniga.

Meeste puhul on sellised fantaasiad vähesemad, sest puudutavad Alango andmeil vaid iga kümnendat uurimuses osalenud meessoost vastajat.

Küsitluse tulemuse selgus ka, et samasoolistega on seksikogemuse saanud kolm protsenti meestest ja umbes üks protsent naistest.

Katarina Alango uurimuses osalesid 18-32-aastased kaksikud, kokku 14 000 meest ja naist. Uurimustulemusi koguti kaks aastat.

Kaksikutega tehtud uurimus annab Alango sõnul ka uut teavet homoseksuaalsuse tekke kohta — umbes pooltel juhtudest on see pärilik.

Homoseksuaalid ja lapsena oma soole n-ö kummaliselt käitunud inimesed kogevad täiskasvanuna teiste omaealistega võrreldes enam masendust. Kusjuures psüühilised häired on siinkohal tingitud enamasti ümbruskonna negatiivsest hoiakust.