Test: Kas sina armastad esimesest pilgust?

 (8)

Armastusest esimesest silmapilgust kirjutatakse raamatuid, tehakse filme ning räägitakse lõputuid lugusid. Kuivõrd selline situatsioon ka tegelikkuses võimalik on?

Kui palju aega teil kulus, et esimest korda elus armuda?

a) Vaid üksainus hetk: ma nägin Teda, kui ta esimest korda meie klassi tuli, ja olingi ülepeakaela armunud. Ah, kuidas talle küll see pruun ranits sobis…

b) Umbes neli kuud — just nii kaua kurameeris minuga minu tookordne kavaler, enne kui taipasin, et olen temast tõsiselt sisse võetud.

c) Kohe loen kokku. Nii, vanemad tutvustasid meid teineteisele siis, kui olin 3-aastane, tema aga juba neljane. Kuni minu kaheksa-aastaseks saamiseni me sõbrustasime, seejärel kaklesime kuus aastat järjepanu, siis sõbrustasime uuesti kaks aastat, seejärel aga armusime. Vist sai kokku13 aastat?!

Milline ütlus on teile kõige sümpaatsem?

a) Kui te pole võimeline armuma esimesest silmapilgust, siis pole te üldse võimeline armastama.

b) Armastus puhkeb siis, kui teda põrmugi ei oota.

c) Parim vahend armumise vastu esimesest silmapilgust on … vaadata teine kord veel.

Teie sõbratar jutustab teile, et juba esimesel kohtumisel oma praeguse kallimaga läks ta temaga voodisse. Teie reaktsioon…

a) Küllap ta lihtsalt armus temasse! Mis siis sellest halba on, kuid lähed armastatud inimesega voodisse?

b) Eks ta ole juba suur tüdruk — kui nii juhtus, küllap olid selleks omad põhjused.

c) Loodus nõuab oma. Kui sul puudub armastatud inimene, pole see veel põhjus endale rõõmude keelamiseks.

Milline alljärgnev iseloomustus sõnale „armastus” on teile kõige südamelähedasem?

a) Pikselöök.

b) Võimas jõgi kandmas ruttamata oma voogusid.

c) Tibatillukesest seemnest alguse saanud suursugune puu.

Milline aeg esimesest suudlusest kuni abieluni tundub teile optimaalne?

a) Kuu aega, tavaliselt on järjekorrad nii pikad.

b) Kui aasta — pooleteise pärast pole abiellutud, siis on parem suhted lõpetada.

c) Aga kuhu kiirustada? Abielu on vastutusrikas ettevõtmine, tuleb põhjalikult teineteist tundma õppida. Aastaga seda küll ei jõua.

Nüüd aga liitke saadud tulemused ning vaadake, milline täht on enamuses.

A Armastus esimesest silmapilgust pole teie jaoks abstraktne unistus, vaid teadvustatud vajadus. Te tunnete ära oma ainukese ja kordumatu esimesel kohtumise hetkel — peamine, et see kohtumine ikka toimuks.

B Üldiselt kõige mõistlikum positsioon — te ei välista enda jaoks mitte ühtegi võimalikku varianti. Tekib armastus esimesest silmapilgust — suurepärane. Puhkeb sügav tunne teie ja teie lapsepõlvesõbra vahel — pole paha. Seega, oleks vaid armastus, pole vahet, millisest silmapilgust…

C Olete ratsionaalne, kainelt mõtlev inimene, kes eelistab kuulata mõistuse häält, mitte aga südamest tulevaid impulsse. Teie armastus ei sünni otsekohe — selleks võib kuluda aastaid, et endale oma armastust teadvustada. Ometi pole see põhjus kurvastamiseks — teadvustatud ja ajale vastu pannud romaanid on spontaansetest hulga kestvamad.