Grit Šadeiko algatas kampaania vähekindlustatud laste koduapteekide täiendamiseks


Grit Šadeiko algatas kampaania vähekindlustatud laste koduapteekide täiendamiseks
BENU APTEEK

Eesti Maaomavalitsuste Liit kaardistas ligi 600 toimetulekuraskustes pere, kes vajavad abi koduapteegi koostamisel. Heategevusfond Dharma ja Benu Apteek algatasid kampaania, mille kaudu saavad apteegikülastajad teha annetusoste puudust kannatavate perede koduapteekidesse.

Heategevuskampaania patrooni ja seitsmevõistleja Grit Šadeiko sõnul tuleb hea tervise vundamenti laduda juba lapsepõlvest. “Kahju on tõdeda, et meil on Eestis peresid, kes on erinevate raskuste tõttu olukorras, mis ei võimalda soetada koju igapäevaseid tervise- ja apteegitooteid. Oma kogemusest tean, kui oluline on õige vitamiinide ja mineraalide tasakaal, eriti kasvava organismi puhul. Rääkimata veel jahedal ajal külmetuste leevenduseks köhasiirupi ostmisest või ka korralikest vahenditest väiksemate traumadega toimetulekuks,” rääkis Šadeiko. “Seniks, kuni meil on lapsi, kelle kodus pole korralikku koduapteeki, kutsun häid inimesi kampaanias kaasa lööma, et kõikidel lastel oleks võimalus kasvada terveks ja tugevaks,” lisas Šadeiko.

BENU APTEEK
Seotud lood:

Heategevusprojekti viiakse ellu tihedas koostöös maakondade sotsiaaltöötajate ja Dharma tugiisikutega. “Omavalitsuste ühinemise käigus tekkisid suurema territooriumi ja elanike arvuga haldusüksused. Meie eesmärk laste tervise edendamisel on olla toeks eriti maapiirkondades ning olla veendunud, et pärast haldusterritoriaalset korrastamist poleks unustatuid või tähelepanuta jäänuid,” rääkis Dharma juhatuse esimees Jüri Tamm. “Benu Apteegi külastajate kaasabil tehtud annetustest soovime kokku saada 600 koduapteeki, mis jõuavad uue aasta alguses meie tugiisikute abiga abivajavate peredeni üle Eesti,” lisas Tamm.

BENU APTEEK

Benu Apteegi tegevjuhi Kaidi Keldi sõnul on koduapteegi jaoks vajalike toodete nimekiri koostatud koostöös farmatseutidega. “Loetelu toodetest, mis peaksid kuuluma iga pere koduapteeki, hõlmab ligi 20 erinevat tootegruppi. Selleks, et neid tooteid apteegist mugavalt üles leida, on Benu apteekrid märgistanud tooted märgisega “Tee head”,” rääkis Kaidi Kelt.

BENU APTEEK

Apteegikülastajate annetusostudest koostatav kuni 100-eurone koduapteegi kingipakk võib sisaldada kõike vajalikku – alates vitamiinidest, hambahooldusvahenditest ja immuunsussüsteemi parandavatest vahenditest kuni haava- ja marrastuse hoolduseks mõeldud plaastrite ning antiseptikuteni.

Heategijate ostetud apteegitooteid kogutakse k​õigis Benu 160 apteegis üle Eesti kuni 31. detsembrini. Lähima apteegi leiab: www.benu.ee. Ostetud tervisetoote – olgu selleks siis plaastrid, kraadiklaas, side või midagi muud – tuleb jätta Benu Apteegi kassasse.

BENU APTEEK