VIDEO | Tee head ja aita vähekindlustatud laste koduapteeke täiendada


Eesti Maaomavalitsuste Liit kaardistas ligi 600 toimetulekuraskustes pere, kes vajavad abi koduapteegi koostamisel. Heategevusfond Dharma ja Benu Apteek algatasid kampaania, mille kaudu saavad apteegikülastajad teha annetusoste puudust kannatavate perede koduapteekidesse.

Heategevuskampaania patrooni ja seitsmevõistleja Grit Šadeiko sõnul tuleb hea tervise vundamenti laduda juba lapsepõlvest. “Kahju on tõdeda, et meil on Eestis peresid, kes on erinevate raskuste tõttu olukorras, mis ei võimalda soetada koju igapäevaseid tervise- ja apteegitooteid. Oma kogemusest tean, kui oluline on õige vitamiinide ja mineraalide tasakaal, eriti kasvava organismi puhul. Rääkimata veel jahedal ajal külmetuste leevenduseks köhasiirupi ostmisest või ka korralikest vahenditest väiksemate traumadega toimetulekuks,” rääkis Šadeiko. “Seniks kuniks meil on lapsi, kelle kodus pole korraliku koduapteeki, kutsun häid inimesi kampaanias kaasa lööma, et kõikidel lastel oleks võimalus kasvada terveks ja tugevaks,” lisas Šadeiko.

Heategevuskampaaniasse saab oma panuse anda igaüks. Selleks, et perede ja laste jaoks vajalikke tooteid apteegist mugavalt üles leida, on meie apteekrid märgistanud tooted märgisega “Tee head”.

Annetusoste kogutakse üle Eesti kõigis Benu 160 apteegis 31. detsembrini. Ostetud tervisetoode – olgu selleks siis plaastrid, kraadiklaas, side või midagi muud – tuleb jätta Benu Apteegi kassasse.