6 minutiga päevas kõht lamedaks ja kõhulihased trimmi? Neid harjutusi tehes on see võimalik

 (4)
6 minutiga päevas kõht lamedaks ja kõhulihased trimmi? Neid harjutusi tehes on see võimalik
Foto: Shutterstock

Paljud inimesed unistavad ilusast ja lamedast kõhust ning tugevatest kõhulihastest. Sageli ei ole aga pere, töö ja muude tegevuste kõrvalt aega, et jõusaali minna ja see endale treenida. Kuid kes ütles, et kodus ei ole võimalik seda saavutada?

Ka kodus võimalik häid tulemusi saada ja üsna lühikese ajaga. Allolevate harjutustega, mille sooritamiseks kulub kõigest kuus minutit päevas, saab järjekindla treenimisega korralikke tulemusi.

PS! Iga harjutuse seeria vahel tuleb kindlasti teha 15-sekundiline paus.

1. Kõhulihaste harjutus

Heida selili põrandale. Ülakeha maast lahti, käed kukla taga, soorita põlvetõsteid 90-kraadise nurga alt viies parema jala põlv kokku vasaku käe küünarnukiga.

2. Ülakeha tõsted

Algasend selili maas, jalad ja käed sirgelt välja sirutatud. Pingutades kõhulihaseid tõsta ülakeha ja jalad maast lahti nii, et moodustuks V-täht. Vaata, et jalad oleksid sirged. Lasku algasendisse tagasi, tee 15 sekundit pausi ja soorita uus harjutus.

3. Käärid

Lihtne ent tõhus harjutus, mis aitab vormida taljet. Heida selili maha, jalad välja sirutatud. Kergita jalad maast lahti 45kraadise nurga alt. Käed külgede vastas, peopesad vastu maad. Soorita jalgade ülestõsteid ükshaaval, jälgides, et alumine jalg alati õhus oleks.

4. Plank-asendi variant

Seotud lood:

Plankasend sirgete käte peale toetudes, käed õlgade laiuselt. Tõsta samaaegselt üks jalg üles sirgelt ja vastaskäsi samuti sirgelt. Hoia paari sekundi jooksul ja tule algasendisse tagasi, seejärel soorita harjutus teise jala ja käega.

5. Plank-asendi variant

Plankasend sirgete kätega, käed õlgade laiuselt, jalad puusade laiuselt. Pingutades kõhulihaseid soorita väike hüpe jalgadega nii, et nad oleksid laiemalt, seejärel kokku tagasi. Tee harjutust nii ruttu kui saad.

6. Kõhulihaste harjutused

Väga tõhus harjutus, mis annab korrapärasel treenimisel häid tulemusi. Heida selili maha, jalad sirgelt ees, käed kukla taga. Kõhulihaseid pingutades tõsta ülakeha ja jalad põlvedest kõverdatud. Tule algasendisse tagasi ja soorita uus harjutus.

7. Tasakaalu nõudvad harjutused

Istudes maas, jalad sirgelt ees, too jalad põlvedest kõverdatuna enda ette. Kallutades selga tahapoole siruta sirged käed ja jalad ettepoole välja.

8. Plankasendi variant

Algasend on plank-asend, toetu sirgetele kätele, jalad koos. Liigu ettepoole ja siruta kogu keha välja nii palju kui võimalik. Hoia asendit paari sekundi jooksul ja tule algasendisse tagasi.

9. Plankasend käesirutustega

See on üks raskemaid harjutusi, mis tagab ka ilusad käevarred. Plankasend, käed õlgade laiuselt, jalad puusade laiuselt. Siruta üks käsi ette, hoides tasakaalu ning seejärel too sama käsi vastasjala põlveni. Tule algasendisse tagasi ja soorita harjutus teise käega.

10. Käte ja jalgade tõstmine

See harjutus trimmib ilusti taljet ja tagab kena figuuri. Samuti töötavad seljalihased. Heida kõhuli, pinguta tuharalihaseid ja tõsta jalad ja käed maast lahti, hoides neid sirgetena. Soorita ühe jala ja vastaskäe tõsteid vaheldumisi.

Vaata ka fotosid harjutustest portaalist Kodused Lood.