Depressioonis? Siis on aeg alustada treenimist!

 (4)
Depressioonis? Siis on aeg alustada treenimist!
Foto: Andres Putting

KAALUABI: Füüsiline liikumine ja treening mõjuvad depressiooni korral ainult positiivselt, seepärast peaks seda soovitama kõikidele, kel on kerge või mõõdukas depressioon, kel pole füüsilisi haiguseid, mis treeningut võiksid segada. Tihti on ka ülekaal põhjustatud depressioonist, seepärast on see hea lahendus pääsemaks nii depressioonist kui ka liigsetest kilodest.

Hiljutine Rootsis tehtud uurimus näitas, et depressiooni vastu aitab treening ja liikumine. Uuring, nn. Metaanalys, hõlmab 15 erinevat uuringut, millest üks on suurim füüsilist treeningut käsitlev, milles osales 288 inimest.
 
Uuringu tulemus peaks aitama ravida ja ennetada depressiooni juba varases staadiumis. See annaks võimaluse töötada välja spetsiaalsed treeninggrupid, mis aitab saavutada kiirema ravitulemuse, vähendada inimeste kannatusi ning lühendada ka haiguslehel olemise aega, leiab Rootsi teadlane Torbjörn Josefsson.
 
Teadlased leiavad, et treening on arvatavasti kulutõhusam kui psühhoteraapia. Eesmärk on välja töötada programm depressioonis inimestele, kuhu kuuluks nii füüsiline treening kui ka motivatsioonitugi.