Mõned nipid, kuidas söömist teadlikumaks teha:
1. Söö aeglasemalt
Võta kahvlitäis oma lemmiktoitu. Naudi seda, taju selle maitsevarjundeid, tekstuuri, lõhna ja värvi. Ning siis pane kahvel lauale tagasi. See võib olla raske — sa oled näljane ja see toit maitseb sulle. Aga see väike enesekontrolli harjutus on hea algus, et õppida aeglaselt sööma. See ei pea tähendama, et sa veedad laua taga tunde. On hea endale ja perele meelde tuletada, et söömine ei ole võistlus. Aja võtmine selleks, et toitu tõesti maitsta ja nautida, on üks tervislikumaid asju, mida sa teha saad. Sa märkad kiiremini, kui kõht täis saab, sa närid hoolikamalt ja selle tõttu seedid paremini. Tõenäoliselt märkad maitsevarjundeid, mis oleks muidu märkamata jäänud. Lastega võib aeglasest toidust teha mängu — kes suudab kõige pikemat aega oma toitu närida? Või paku neile võimalus süüa toidupulkadega, ka see võtab tempo maha.
3. Naudi vaikust
Lastega peredes võib täielikus vaikuses söömine olla võimatu, kuid püüa vähemalt luua veidi vaikset aega, mille ajal järele mõelda. Tee sellestki mäng: kas me suudame süüa kaks minutit ilma rääkimata? Või paku välja, et üks toidukord nädalas möödub vaikuses. Kui terve perega koos laua taga veedetud aeg ja vestlus näib liiga väärtuslik, et seda vaikides mööda saata, siis vali mõni toidukord või suupisteaeg päeva jooksul, mille saad veeta täielikus vaikuses. Isegi tassike teed, mida naudid omaette vaikuses, on parem kui mitte midagi.
4. Pane telefon vaikseks ja sulge telekas
Meie igapäevaelu on täis tähelepanuröövleid ning sageli mängib söömise taustaks telekas või mängib keegi lauas oma telefoniga. Püüa teha söögiaeg elektroonikavabaks. Kui sa tingimata tunned vajadust vahel teleka ees süüa, siis tee ka seda teadlikult — märkides seda erandina tavapärasele.