1. Hoia enda ümber tervislikku toitu

Kõik inimesed ei pruugi treenida, kuid absoluutselt kõik peavad toituma. Söök annab sulle päevaks vajalikku energiat, mistõttu halb toitumine mõjutab lõpuks kõike, mida sa teed, röövides isegi treeningu positiivsed efektid. Igasugune treening peab olema kombineeritud tervisliku dieediga.

Lahenduseks on enese ümbritsemine tervisliku toiduga. Ühes tervislikus köögis leidub ohtralt puu- ja juurvilju, täisteratooteid ja lahjat proteiini. Hoia tükkideks lõigatud juurvilju ja energiabatoone käepärast, nii et sul oleks igal ajahetkel midagi tervislikku suhu pista.

  1. Tasakaalus elustiil

Võtmesõnaks siin on elustiil. Tervislik elustiil on selline, milles kõik olulised aspektid — dieet, treening, stressitase, töö, sotsiaalelu — on tasakaalus. Igaühel tuleb leida enda jaoks sobiv lahendus, sest iga inimene on unikaalne. Mis aeg sobib sulle treeninguks kõige paremini? Kas sinu päevagraafikusse mahutub paremini spordihalli külastus või eelistad kodus treenida? Kui tihti võid välja einestada, jäädes samas tervisliku kalorinormi piiresse? Kuidas kavatsed puhata ja stressiga toime tulla? Järsku treenimisega alustamise asemel mõtle need küsimused enda jaoks esmalt läbi — need aitavad sul elustiili püsivaid muutusi tuua.

  1. Ole tähelepanelik

Tervislik eluviis nõuab oma keha kuulamist. Seda seostatakse enamasti toitumisega: tuleb pöörata tähelepanu näljatundele ja toidule, mitte lasta ennast kõrvalistest teguritest mõjutada. Samasugune kehasignaalide registreerimine peab olema normiks igal ajahetkel. Kas sa oled pikaks trenniks liiga väsinud? Kas sa vajad lisatunde magamiseks? Kas sa oled stressis? Oma tunnete kuulamine aitab sul teha otsuseid, mis tulevad sinu tervisele kasuks.