Oled õun või liivakell? Just see trenniga saavutad enda kehatüübi parima võimaliku vormi


Oled õun või liivakell? Just see trenniga saavutad enda kehatüübi parima võimaliku vormi
Foto on illustreerivPanthermedia/Scanpix

Teed kõvasti trenni, aga tulemust pole näha? Toitumisnõustaja Barbara Schmidt on kindel, et põhjus selleks on lihtne: naiste keha areneb vastavalt tema figuuritüübile. Seega jagame nõu, milline trenn sulle sobib ja kuidas peaksid toituma.

Poisilik figuur
Peaksid eelistama lihastreeningut, millega saad vormida enda keha volüümikamaks. Seega sea sammud jõusaali poole!

Jälgi, et sööksid tugeva hommikusöögi ja tagasihoidlikuma lõuna, keskendu pigem süsivesikute tarbimisele ja vähenda proteiinihulka enda söögis. Hoidu piimast, magusast, kookidest-pirukatest ja toorest toidust.

Pirnikujuline figuur
Eelista vastupidavust arendavaid ja liikuvaid treeninguid. Võimalusel treeni varahommikul või hilisemal lõunatunnil.

Sinu toidulaualt võiks leida hulgaliselt puu- ja juurvilju ning väherasvast proteiiniallikat. Välista või, äädikas, vahukoor, igasugused poekastmed, šokolaad ja tärklist sisaldavad toidud.

Liivakell
Tantsi! Seejuures pole vahet, kas teed esimesi samme algajatele mõeldud treeningus või oled tegija erinevates stiilides. Kõige ideaalsem aeg trenniks on hiline pärastlõuna.

Lisa enda menüüsse rohkelt rohelisi juurvilju, väherasvast liha ja piimatooteid. Unusta puuviljad, saiatooted, alkohol, suhkur ja kofeiin.

Õunakujuline keha
Eelista jooksmist, aeroobikat ja talviti (või miks mitte suvel, kui leiad hea koha!) mine mägedesse suusatama. Kõige ideaalsem on aga ujumine, kuna see vormib su keha, tekitamata seejuures suuri muskleid.

Seotud lood:

Sinu kehatüübile sobib taimetoitlus. Ürita hoiduda võist, vahukoorest, šokolaadist ja valmiskastmetest.

Allikas: Bright Side