Oled sa dieediks valmis?

 (5)
Oled sa dieediks valmis?
Scanpix

KAALUABI: Me ei väsi kordamast: kaalulangetamine ei ole lühiajaline pingutus, vaid pikk ja paraku ka vaevaline protsess. Kuid sa võid siiski edukas olla — küsi vaid endalt, kas oled valmis oma elustiili muutma.

Pole olemas maagilisi tablette, mida saaks õhtul sisse võtta, et hommikul ärgates end saledamana avastada. Ka pidev dieediraamatute lugemine ei muuda su rõivanumbreid väiksemaks. Kuid sa kindlasti teadsid seda niigi. Me kõik teame! Ometigi vahetatakse pidevalt vana dieet uue vastu välja, hüpates ühest kaalulangetamise plaanist teise. Miks me oleme pidevalt kõige uuema dieedi otsinguil? Miks me pettume neis niivõrd kiiresti? Miks me loobume? Vastus on lihtne: kaalus alla võtmiseks tuleb senist elukorraldust muuta. Sest nagu me anname  kolides, abielludes või lapsi kasvatades iseendile aega, et atra seada, nii tuleb seda teha ka kaalu langetades.

Seejuures mitte hetkeks, vaid söömis- ning treeningharjumusi tuleb jäädavalt muuta. Kas oled valmis tervisliku elustiili kasuks otsustama ja ennast muutma? Näiteks oma suhtumist toitu või söömisharjumusi. Ole avatud muutustele, reageerimaks sellele, mis töötab ja mis mitte. Seega, enne kui otsustad, kuidas, küsi endalt, kas üldse. Sellest pole veel midagi katki, kui sa viimasele küsimusele eitavalt vastad. Põhjuseid mitte valmisolekuks võib olla mitmeid, kuid neid tuleb aktsepteerida ning õiget aega ootama jääda. Aga — kui sa oled nõus tegema ükskõik mida, et kaalu langetada, siis… anna minna! Sajaprotsendilise valmisoleku puhul ei saa sind enam miski takistada!
Allikas: mydailymoment.com