Sa saad sellega hakkama: nipid, mis aitavad veel sel suvel supervormi saada


Sa saad sellega hakkama: nipid, mis aitavad veel sel suvel supervormi saada
Pilt on illustreerivFreeImages/Kudor Viola

Suvi on aegade algusest mõjunud meie figuuridele hukutavalt. Esimene päikesekiir taevas pühib hetkega mälust kõik need eesmärgid ja unistused, mille nimel on eelnevad üheksa kuud pingutatud ja vaeva nähtud.

Ja selle 3 kuu pikkuse “mäluauguga” jõuad kehale teha päris palju kurja.

Tegelikult on suvi nagu iga teine aastaaeg, ka suvel on võimalik kehakaalu langetada.

Annan sulle nõuandeid, kuidas seekord olla suve lõpuks oma elu parimas vormis.

Siin on kuus nippi, kuidas suvel kaalu lisandumist vältida!

1. Alkoholi tarbimine

Alkohol on suurim kurja juur ja ülekaalu põhjustaja number üks — suussulavad kokteilid, kerge õlu, magusad siidrid jne. Kui sul pole mingil põhjusel võimalik alkoholile täielikult selga pöörata, siis siin sulle mõned soovitused, kuidas juua nii, et kahju oleks minimaalne.

  • Kui oled veinijooja ning kui südametunnistus vähegi lubab, sega valge vein mullivee ja jääga. Läbi selle nipi väheneb märgatavalt õhtu jooksul joodud veini kogus. Teisalt tarbid kordades rohkem vett, mis aitab ära hoida hommikust peavalu.
  • Siidrid ja muud värvilised joogid asenda veiniga. Siider on nagu vein, kuhu on meeletult suhkrut sisse kühveldatud.
  • Väldi suhkrurikkaid kokteile. Segada alkohol mullivee, ohtra laimi-, apelsini- või sidrunilõikudega. Toimib väga kenasti ja on täiesti joodav.
Seotud lood:

Aga loomulikult on parim lahendus üldse mitte juua, ent kui on valida kahe halva vahel, vali leebem “halb”.

2. Mahlad ja limonaadid prügikasti

Magusad joogid, sealhulgas mahlad ja limonaadid on paksult suhkrut täis. Liigselt tarbitud suhkur jällegi äärmiselt paksukstegev. Seepärast on parim jook vesi. Kui tavaline vesi ei kõla just eriti mõnusalt, siis võid seda maitsestada erinevate ürtide, apelsini- või kurgiviiludega.

3. Tšempionide hommikusöök

Korralik hommikusöök on äärmiselt tähtis. Kavalalt valitud hommikusöök peletab päevaks igasuguse vajaduse süüa midagi ebatervislikku.

Valikuid hommikusöögiks on palju, ent lollikindel valik on minna mingi munast valmistatud roa teed. Munas on palju rasva ja valku, mis täidavad hästi kõhtu ning vähendavad märgatavalt isu magusa ja näksimise järele.

Suvel on kiusatusi igal nurgal ja väga vahva on neist sirge selja ja isudeta mööda kõndida.

Tšempionide hommikusöök just seda teebki — aitab sul kiusatustega toime tulla.

4. Tee trenni

Möödas on need ajad, kui tõhus treening kestis vähemalt tund aega. Tänapäevastele uuringutele tuginedes piisab ka lühemast ajast. Siinkohal tõttavad appi kõrgema intensiivsusega intervalltreeningud. Ja sul ei ole vaja treeninguks enam tunde, vaid piisab ainuüksi 15 minutist. Ükskõik kui tihe sinu suvine graafik ka ei oleks, selle aja ikka leiad.

Treeninguid ei tohi jätta vahele, sest meie kehad on tegelikult laisad. Iga vahelejäänud treening annab kehale põhjuse muutuda nõrgemaks ja väetimaks. Kaob lihasmass ning läbi selle kulutab sinu keha vähem energiat.

5. Väldi snäkkimist

Oled ehk pannud tähele, kuidas suvel aktiviseerub tänavakaubandus? Otse tänavalt saad osta jäätiseid, pannkooke, smuutisid ja palju muud.

6. Jälgi toitumiskava nii palju kui võimalik

Suvel ei saa siiski üle ega ümber toitumiskava jälgimisest. Mida täpsemalt jälgid kava ka suvel, seda paremad on tulemused. Kui siis mõni toidukord lähebki “käest ära”, on tehtud kahju märgatavalt väiksem.

Kõige selle juures ei pea sa siiski vaatama pealt, kuidas sinu sõbrad grillivad ja lõbutsevad, vaid saad ka ise tunda ennast mõnusalt. Kaalu langetamiseks ei pea loobuma ei grillimisest või puuviljasalatist. Tähtis on ainult teada enda koguseid.

Anna lubadus järgida neid kuut nõuannet ja garanteerin, et suvi ei avalda sinu vöökohale mitte mingisugust mõju.

Uuri lähemalt: Fitlap.ee