Treener annab nõu: viis näpunäidet neile, kes sel nädalal SEB Maratonile lähevad

 (3)
SEB Tallinna Maraton 14
SEB Tallinna Maraton 14Foto: Eero Vabamägi

SEB Tallinna Maratoni stardipauk kõlab juba sellel pühapäeval, 13. septembril. Naisteka ja Vichy Vitamini jooksutiimi treener Margus Pirksaar jagab oma nõuanded, millele tasuks selle nädala jooksul veel tähelepanu pöörata.

Varustus: vaata oma jooksuvarustus üle juba täna, sest uute asjadega, mille oled soetanud jooksueelsel päeval, võistlema ei minda.

Puhkus-puhkus-puhkus! Sellel nädalal on oluline puhkus — treening on teisejärguline! Planeeri selleks nädalaks maksimaalselt 3 treeningut pikkusega kuni 45 minutit.

Energialaeng: lae end energiat täis. Söö tihedalt, kuid väldi korraga suurte koguste söömist. Tähtsal kohal on vahepalad banaani, pirni ja rosinate näol.

Loobu muudest harrastustest: sel nädalal loobu harrastustest, kus vigastuste oht on suurem, näiteks erinevad pallimängud ja maastikul jooksmine.

Võistlus ei ole koht uute asjade katsetamiseks! Pühapäeval ärgates järgi sama rutiini, mida oled enne trenni ja trennis harjunud tegema — alustades söömisest ja lõpetades tossupaelade sidumisega.