Viis muutust talvises elustiilis, mis alandavad kehakaalu


Viis muutust talvises elustiilis, mis alandavad kehakaalu
Foto: Wikimedia Commons, kasutaja Golf Bravo

Uuringute kohaselt võtavad inimesed talvisel perioodil sageli juurde, eriti on ohustatud juba eelnevalt ülekaalulised inimesed, kirjutab ajakiri Naised. On aga mõningaid võimalusi, kuidas oma elustiili muutes kaalu langetada.

  • Kasuta maksimaalselt ära valget aega. Kui oled üks neist, kes kannatab talviste meeleoluhäirete all, ürita leida võimalus väljas viibida ajal, mil on valge — nii saad kätte doosi energiat, mida muidu otsid toidust.
  • Mõtle, mida näksid. Kommi asemel söö pähkleid või miks mitte näiteks maapähklivõiga määritud kuivikleiba. Magusaisu võid leevendada ka kakaojoogiga, mis ei tohiks aga olla liiga suhkrurohke.
  • Sooja ei saa vaid rammusatest toiduainetest, kuigi me oleme harjunud nii mõtlema. Tegelikult suurendab iga toit seesmist soojatunnet, sest paneb ainevahetuse tööle. Seetõttu ära loobu talvel salatitest ning puu- ja köögiviljadest.
  • Hinda oma elustiili ja selle aktiivsust - kirjuta üles kõik tegevused, millest oled talvel loobunud, ja ürita neid asendada nii, et tagaksid regulaarse liikumise ka praegusel hooajal.
  • Söö korralikult. Kuna talvisel ajal kipub pidevalt millegi järele isutama, siis veendu, et sinu menüü oleks täisväärtuslik ja pideva näkitsemise asemel sööd korralikke eineid.

Veel talviseid toitumisnippe ja -nõuandeid leiad ajakirja Naised värskest numbrist!