Hambaarstid paljastavad tõe: särvvalge naeratusega naistel on mõned harjumused, mis ei lase nende hammastel kollaseks muutuda

 (4)
Hambaarstid paljastavad tõe: särvvalge naeratusega naistel on mõned harjumused, mis ei lase nende hammastel kollaseks muutuda
Foto: Lesly Juarez/Unsplash

Kes meist siis ei tahaks säravvalget naeratust? Osadel inimestel tunduvad olevat geneetiliselt ilusamad ja valgemad hambad. Kuid mõned näevad ise palju vaeva. Hambaarst selgitab, kuidas saaks iga inimene ise valgele naeratusele kaasa aidata.

Kui soovid saavutada valget naeratust või vähemalt valgemat, kui sul praegu on, siis võta teadmiseks järgmised asjad:

1. Ehkki sidrunivesi on tervisele kasulik, ei tasuks seda hommikul kohe esimese asjana juua. Tsitruselised joogid kahjustavad hambaemaili ja peale nende tarbimist ei tohiks hambaid poole tunni jooksul pesta.

2. Ära kasuta hammaste pesemiseks ainult aktiivsöega hambapastat ega söögisoodat, seda võib vahel teha, aga igapäevaselt kahjustab see samuti hambaemaili.

3. Joo fluoriidirikast vett, sest fluoriidid on vajalikud igas vanuses inimestele ja need parandavad hammaste tervist.

4. Kui mitte miski ei aita ja su hambad ongi naturaalselt kollakamad, võid kaaluda ühe variandina hammaste valgendamist, kuid seda peaks tegema kindlasti professionaali juures, mitte pusima ise koduste vahenditega, sest võid kogemata oma hambaid tõsiselt kahjustada.

5. Vähenda tunduvalt kohvi ja punase tee joomist, sest need on teada-tuntud joogid, mis muudavad hambaid tugevalt kollakamaks.

6. Kui sa oled nätsu närija, siis eelista alati suhkruvaba varianti.

7. Ära pese hambaid uisapäisa, vaid tuleta endale meelde, et kaks minutit on päriselt ka vajalik.

Seotud lood:

8. Uue hambaharja peaks ostma vähemalt iga 3-4 kuu tagant, kuid kui oled vahepeal haige olnud, siis varem.

Allikas: Daily Mail