Algas Stopptoober ehk suitsetamisest loobumise kuu, mille raames on juba sajad tuhanded inimesed suutnud suitsetamisest loobuda

 (5)
Suitsukonid tänaval
Suitsukonid tänavalFoto: Madis Veltman

Algas Stopptoober ehk suitsetamisest loobumise kuu. Tegemist on rahvusvahelise kampaaniaga, mis tutvustab suitsetajatele võimalusi suitsetamisest edukalt loobumiseks. Suurbritanniast alguse saanud Stopptoobri eeskujul on maailmas suitsetamisest loobunud juba sajad tuhanded inimesed.

„Oleme eeskujuks võtnud Suurbritannia, mille lähenemine suitsetamisest loobumisele on olnud väga edukas. Uudse lähenemise tulemusel on Suurbritannias suitsetamisest loobunuid kordades rohkem kui Eestis suitsetajaid kokku. Loodame Stopptoobri käigus aidata ka Eesti suitsetajatel edukalt suitsetamisest loobuda. See on kasulik nii neile endile kui ka nende lähedastele,“ ütles Stopptoober kampaania eestvedaja Ingmar Kurg.

Uuringute järgi õnnestub vaid 4% suitsetajatest jätta suitsetamine päevapealt maha. Ülejäänud kasutavad muid suitsetamisest loobumise võimalusi ja nendega saab tutvuda stopptoober.ee lehel.

„Iga suitsetaja teab, et suitsetamine on kahjulik. Samas võib suitsetamisest loobumine olla väga raske ja vahel tunduda lausa ilmvõimatu. Siin ei aita suitsetajatega manitsemine või nende hirmutamine. Paremaid tulemusi annab, kui anda suitsetajatele nõu, kuidas edukalt suitsetamisest loobuda ja seda Stopptoober pakubki,“ lisas Ingmar Kurg.

Stopptoober kampaaniat viib Eestis läbi MTÜ NNA Suitsuvaba Eesti, mille eesmärk on saavutada suitsuvaba Eesti, kus elavad terved ja õnnelikud inimesed. Ühing teeb teavitustööd selleks, et ära hoida tubakasuitsust põhjustatud haigusi ning tutvustada inimestele võimalusi suitsetamisest loobumiseks.