Armastad tumedat šokolaadi? Just nendel põhjustel võid sa seda süümekateta nautida


Armastad tumedat šokolaadi? Just nendel põhjustel võid sa seda süümekateta nautida
Foto on illustreerivUnsplash.com

Pole kuigi tark tegu päevast päeva suhkrust punnis piimašokolaadi näksida, aga kõrge kakaosisaldusega tumedal šokolaadil on rohkelt kasulikke omadusi.

Tume šokolaad sisaldab rohkelt vitamiine, mineraale ja antioksüdante, mis on kasulikud nii meie organismile, nahale kui juustele.

Tume šokolaad …

… toidab ja niisutab nahka. Raud, kaltsium ning A-, B1-, C- ja D-vitamiin on kõik tumedas šokolaadis peidus, nii et tee endale vahepeal kohvi või tee asemel tassitäis kuuma šokolaadi, mis kingib sulle niisutatud ja toidetud naha.

… ravib nahakahjustusi. Kui oled lasknud UV-kiirgusel endale liiga teha, määri põlenud kohale veidi sulatatud tumedat šokolaadi. See ravib viga saanud kohta ning leevendab punetust ja paistetust.

… võitleb kortsudega. Kakao leevendab stressihormoone, mis tähendab ka väiksemat kollageenikadu ja vähem kortse. Nii lihtne see ongi, nii et söögem end nooreks ja ilusaks!

… paneb juuksed läikima. Valmista endale kodune juuksemask tumedast šokolaadist, meest ja jogurtist, kanna juustele, kata pea kilemütsiga (või toidukilega) ja anna maskile tund mõjumiseks.

… annab juuksekasvule hoogu. Vask, tsink ja raud on tugevatele ja kiiresti kasvavatele juustele hädavajalikud mineraalid ning tumedas šokolaadis on need kõik esindatud.

Allikas: huffingtonpost.com